Derby dla koszykarek z Polkowic

radiowroclaw.pl 3 godzin temu
Po wyrównanym spotkaniu 1. kolejki Basket Ligi Kobiet, koszykarki KGHM BC Polkowice wygrały ze Ślęzą Wrocław 79:74.

Już od pierwszej kwarty było widać, iż koszykarki Ślęzy dobrze przepracowały okres przygotowawczy. Podopieczne Arkadiusza Rusina były bardzo aktywne w defensywie, a w ataku myliły się rzadko. Polkowiczanki nie potrafiły znaleźć rytmu i po pierwszej kwarcie przegrywały 22:29. W drugiej odsłonie podopieczne Karola Kowalewskiego ruszyły jednak do odrabiania strat. Mecz bardzo się wyrównał, a wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Kiedy już wydawało się, iż polkowiczanki zejdą na przerwę z komfortowym prowadzeniem, to wtedy znów zaatakowała Ślęza, która zdołała dojść rywalki na dwa punkty. W trzeciej kwarcie mecz wciąż był bardzo wyrównany. Oba zespoły nie pozwalały na wiele rywalkom w ataku, dobrze i agresywnie grając w defensywie. Ostatecznie Ślęza zdołała doprowadzić do remisu. W ostatniej odsłonie polkowiczanki zachowały jednak więcej sił. Miały też możliwość większej rotacji w składzie, co skrzętnie wykorzystały. Przyjezdne starały się jeszcze nadrobić stratę w końcówce, ale już nie dały rady. Triumfowały polkowiczanki 79:74. KGHM BC Polkowice – Ślęza Wrocław 79:74 (22:29, 23:14, 13:15, 21:16) Punkty: KGHM BC Polkowice: Emma Cannon 26, Anete Steinberga 19, Alexis Peterson 13, Weronika Piechowiak 8, Julia Piestrzyńska 5, Maria Jespersen 5, Wiktoria Zasada 3, Weronika Gajda 0; Ślęza Wrocław: Robbi Ryan 22, Schaquilla Nunn 16, Digna Strautmane 13, Martyna Pyka 10, Natalia Kurach 6, Aleksandra Mielnicka 5, Anna Wińkowska 2, Martyna Kozik 0.