Dokładnie 10 lat temu, 23 czerwca 2016 roku, odszedł od nas śp. NAPOLEON WERAKSO – człowiek o niezwykłym życiorysie, niezłomnej wierze i wyjątkowo pięknym sercu.
Jako świadek historii, weteran i autor wspomnień, na koniec swojej ziemskiej drogi dołączył do założycieli Fundacji Dzieci Afryki. Mimo podeszłego wieku (odszedł w wieku 88 lat), z niesamowitym entuzjazmem dzielił się tym, co posiadał, by nieść pomoc najmłodszym na Czarnym Lądzie.
W swojej książce „Ewangeliczny Pielgrzym” pisał: „W moim życiu były dni radości, szczęścia i dumy, ale też chwile straszne. Bóg obdarzył mnie siłą, abym mógł przeżyć te tragiczne dni, dał moc przetrwania mroków cierpień i rozczarowań. Nadzieja nie opuszczała mnie”.
Pan Napoleon mawiał również, iż „Niebo zdobywa się kochając innych i dzieląc się z nimi tym, co posiadamy”. Te słowa stały się drogowskazem dla wolontariuszy i misjonarzy, którzy każdego dnia kontynuują dzieło, które pomagał budować.
Dziś, w 10. rocznicę Jego śmierci, pochylamy głowy w podzięce za Jego dobroć, mądrość i ślad, jaki zostawił w sercach setek dzieci w Afryce.
Odpoczywaj w pokoju wiecznym
Fundacja DZIECI AFRYKI
Żródło materiału: Fundacja Dzieci Afryki








