Drugie miejsce Ślęzy w turnieju w Bydgoszczy

radiowroclaw.pl 6 dni temu
Wrocławskie koszykarki w weekend rywalizowały w zawodach z okazji 30-lecia bydgoskiego klubu.

W półfinale Ślęza rozgromiła gospodarzy 84:45. Już po pierwszej kwarcie zawodniczki Arkadiusza Rusina miały 23 punkty przewagi. Ton nadawały polskie zawodniczki. Martyna Pyka zdobyła 16, a Anna Wińkowska 14 punktów. Finał z VBW Gdynią był już dużo trudniejszym wyzwaniem, choć też decydująca okazał się pierwsza kwarta. Wrocławianki zdobyły w niej tylko 7 punktów, a straciły aż 24. To była strata nie do odrobienia. Najwięcej punktów dla Ślęzy - 14 - zdobył Aleksandra Mielnicka. Wyniki Ślęzy podczas turnieju w Bydgoszczy: KS Basket Bydgoszcz - Ślęza Wrocław 45:84 (10:33, 12:21, 8:13, 15:18) Ślęza: Pyka 16, Wińkowska 14, Mielnicka 11, Kozik 11, Nunn 9, Strautmane 9, Wołowiec 5, Skowron 5, Kurach 4, Rakowska 0. Ryan, Hjern DNP. VBW Gdynia - Ślęza Wrocław 65:55 (24:7, 14:17, 15:13, 12:18) Ślęza: Mielnicka 14, Pyka 11, Kozik 8, Nunn 6, Wińkowska 6, Strautmane 5, Kurach 5, Skowron, Rakowska 0.