Druhny z Wrock drugie w województwie

golub-cgd.pl 6 dni temu

Blisko 600 młodych druhów z młodzieżowych drużyn pożarniczych rywalizowało podczas zawodów w Mogilnie. Nasz powiat reprezentowały drużyny z KSRG OSP Wrocki oraz OSP Golub-Dobrzyń W sobotę 21 września 2024 roku na stadionie miejskim w Mogilnie odbyły się XXII Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Województwa Kujawsko-Pomorskiego organizowane według regulaminu CTIF. W zawodach wystartowały najlepsze młodzieżowe drużyny pożarnicze z całego województwa. Do rywalizacji przystąpiły 45 drużyn w kategorii chłopców oraz 20 drużyn w kategorii dziewcząt. Nasz powiat z dumą reprezentowały trzy drużyny: dziewczęta z OSP Wrocki oraz chłopcy z OSP Wrocki i OSP Golub-Dobrzyń. Młodzież musiała zmierzyć się w ćwiczeniu bojowym oraz biegu sztafetowym na 400 metrów z przeszkodami, a także zaprezentować umiejętności musztry. Oceniano sprawność fizyczną, szybkość i precyzję wykonania zadań. Drużyna dziewcząt z OSP Wrocki zajęła 2. miejsce, uzyskując 1018,03 punktów i ustępując jedynie zespołowi z Brzozia. W kategorii chłopców drużyna MDP Golub-Dobrzyń zdobyła 4. miejsce z wynikiem 1022,26 punktów, a MDP Wrocki uplasowała się na 7. pozycji z w