Gdzie najlepiej rodzi się na Podkarpaciu? Sprawdź najnowszy ranking

4 dni temu
Porodówka w Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu na pierwszym miejscu w rankingu utrzymuje się już od kilku lat. (Fot. arch. szpitala w Przemyślu)

Z najnowszej edycji Rankingu Szpitali Gdzie Rodzić po Ludzku 2025 wynika, iż na Podkarpaciu najlepiej rodzić w Przemyślu, Jarosławiu i Rzeszowie. Ranking opiera się na rzetelnej analizie danych, które Fundacja Rodzić po Ludzku uzyskuje z ankiet wypełnianych przez matki.

„Wysoka ocena pacjentek jest ogromną zasługą pań położnych i pielęgniarek z oddziałów ginekologicznego oraz neonatologicznego. Lekarzy i całego personelu. Wyróżnienie jest wyrazem Waszego zaangażowania, profesjonalizmu i troski o zdrowie matek i dzieci. Dziękujemy za pracę w budowaniu pozytywnego doświadczenia macierzyństwa dla kobiet i ich rodzin” – czytamy w listach gratulacyjnych Joanny Pietrusiewicz, prezeski Fundacji Rodzić po Ludzku.

Pacjentki są najlepszymi recenzentkami

Porodówka w Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu na pierwszym miejscu w rankingu utrzymuje się już od kilku lat. Już przed rokiem mówiłam, iż weszliśmy na szczyt, ale przed nami wyzwanie, aby nie spocząć na laurach, ale się na nim utrzymać. To się udało i z tym większą satysfakcją możemy przyjąć otrzymane wyróżnienie – podkreśla dr Barbara Stawarz, dyrektor placówki.

Jak powstaje ranking?

Ranking powstaje na podstawie monitoringu oddziałów położniczych w Polsce, prowadzonego przez Fundację Rodzić po Ludzku od lutego 2018 roku. Od tego czasu Fundacja zbiera dane od kobiet w ramach akcji „Głos matek ma moc zmiany”. Uwzględnia informacje z ankiet wypełnianych przez kobiety, które rodziły w ostatnich trzech latach kalendarzowych. Dane są aktualizowane co 24 godziny. To czyni ranking procesem niezwykle dynamicznym. Do prezentacji wyników używa odpowiedzi kobiet, które wypełniły ankietę on-line, dostępną na stronie: ankieta.rodzicpoludzku.pl.

Ranking obejmuje odpowiedzi kobiet z następujących obszarów:

  1. Doświadczenia badanych związane z pobytem w szpitalu.
  2. Relacja personel medyczny – kobieta.
  3. Respektowanie planu porodu.
  4. Ocena warunków sal porodowych i oddziałów położniczych.
  5. Ogólna ocena opieki oraz czynniki wpływające na zadowolenie z opieki w szpitalu.
Rusza nowy program badań w przychodniach. Lekarka: Wielu Polaków dostanie specjalną ankietę
Idź do oryginalnego materiału