GieKSa po dogrywce przegrywa z Cracovią

GieKSa dwukrotnie prowadziła w Krakowie, ostatecznie jednak przegrała z Cracovią po dogrywce 2:3.

Początek spotkania należał do Cracovii, która przeprowadziła kilka groźnych akcji, ale w 11 min. to GieKSa objęła prowadzenie po trafieniu Michalskiego. Od tego momentu Trójkolorowi próbowali pójść za ciosem i szukali kolejnych goli, ale dobrze w bramce gospodarzy spisywał się D’orio. W 16 min. na ławkę kar powędrował Bepierszcz. Najbliżej bramki w tym okresie byli katowiczanie, strzał Fraszki minął jednak słupek. W ostatniej minucie Cracovii w końcu udało się zaskoczyć Murraya i po pierwszej tercji był remis 1:1.

W 29 min. gospodarze po raz drugi stanęli przed szansą gry w przewadze, ale i tym razem podopieczni trenera Jacka Płachty wyszli z opresji bez szwanku. W kolejnych minutach krakowianie znacznie częściej gościeli pod bramką Murraya, dogodnych okazji nie potrafili jednak zamienić na braki m.in. Bukowski, Lundgren czy Brynkus. GieKSa znacznie rzadziej zatrudniała D’orio i w efekcie druga tercja zakończyła się bez gola.

W 44 min. Trójkolorowi po raz kolejny wyszli na prowadzenie po szybkiej kontrze zakończonej trafieniem do siatki Englunda. Podobnie jak to było wcześniej, tym razem po golu GieKSa znów zaczęła przeważać, ale także bez rezultatów. W 55 min. na ławce kar usiadło aż dwóch hokeisów GieKSy, która przez dwie minuty musiała grać w osłabieniu 3:5. Choć długo jej się udawało bronić korzystnego wyniku, na 8 sekund przed końcem kary do remisu doprowadził Brandhammar. Spotkanie rozstrzygnęło się więc dopiero w dogrywce, w której zwycięskiego gola dla gospodarzy strzelił Lundgren.

COMARCH Cracovia – GKS Katowice 3:2 (1:1, 0:0, 1:1, d. 1:0)

Bramki: Wahlgren, Brandhammar, Lundgren – Michalski, Englund

COMARCH Cracovia: D’orio, Polak – Brandhammar, Jaśkiewicz, Brynku, Olsson, Johansson – Kruczek, Younan, Lundgren, Wahlgren, Kapica – Wanacki, Bieniek, Bukowski, Jarosz, Marzec – Kameneu, Tynka, Mocarski, Sterbenz, Bezwiński.

GKS Katowice: Murray, Kieler – Verveda, Maciaś, Bepierszcz, Anderson, Fraszko – Varttinen, Koponen, Michalski, Smal, Hofman Jo. – Runesson, Englund, Hofman Ja., Sokay, Kallionkieli oraz Chodor i Dawid.