GKS Katowice przerywa zwycięską passę Re-Plast Unii Oświęcim

oswiecimonline.pl 3 godzin temu

GKS Katowice przerywa imponującą serię dziewięciu zwycięstw Re-Plast Unii Oświęcim, wygrywając 3:1 na własnym lodzie w 11. kolejce TAURON Hokej Ligi. Zobacz, jak gospodarze znaleźli sposób na mistrzów Polski!

Przełomowa pierwsza tercja dla GKS Katowice

W 11. kolejce TAURON Hokej Ligi GKS Katowice okazał się pierwszym zespołem w tym sezonie, który znalazł sposób na obrońców tytułu mistrzowskiego – Re-Plast Unię Oświęcim. Zespół Jacka Płachty pokonał rywali na własnym lodzie 3:1, przerywając tym samym ich imponującą serię dziewięciu zwycięstw z rzędu.

Mecz rozpoczął się od gwałtownie zdobytego gola przez gospodarzy. Już w 9. minucie Patryk Wronka, po świetnym podaniu Pontusa Englunda oraz Grzegorza Pasiuta, umieścił krążek w siatce, dając Katowicom prowadzenie 1:0. Druga tercja przyniosła kolejną bramkę dla GKS-u. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Christian Mroczkowski, powiększając przewagę swojego zespołu do 2:0.

Unia Oświęcim, choć starała się wrócić do gry, była tego dnia wyraźnie mniej skuteczna niż zazwyczaj. W 37. minucie Krystian Dziubiński zdobył bramkę kontaktową na 2:1, wykorzystując przewagę liczebną po faulu rywala, przy asystach Henry’ego Karjalainena oraz Ville Heikkinena. Jednak na więcej nie było ich już stać. Pomimo szans, w tym kolejnej przewagi w 54. minucie, zespół z Oświęcimia nie potrafił zamienić okazji na gola.

Bartosz Fraszko przypieczętowuje zwycięstwo

W końcówce spotkania Bartosz Fraszko ustalił wynik meczu na 3:1 w 59. minucie, dobijając nadzieje mistrzów Polski na kolejne zwycięstwo. Asystę przy tej bramce ponownie zaliczył Grzegorz Pasiut. Świetna postawa defensywna Katowic, a także pewna gra bramkarza Johna Murraya, pozwoliły im utrzymać prowadzenie do końca.

Mecz zakończył się wynikiem 3:1, a statystyki spotkania wskazują na zaciętą walkę – liczba strzałów oddanych przez oba zespoły była niemal wyrównana (35:36). Katowiczanie lepiej jednak wykorzystali swoje sytuacje, dzięki czemu odnieśli zasłużone zwycięstwo.

To istotny triumf dla GKS-u Katowice, który nie tylko przerywa serię zwycięstw Unii, ale również potwierdza ich formę w tym sezonie.

• Patryk Wronka (GKS Katowice) – 09:41, 1:0
    Asysty: Pontus Englund, Grzegorz Pasiut
  • Christian Mroczkowski (GKS Katowice) – 33:51, 2:0
    (Bez asyst)
  • Krystian Dziubiński (Re-Plast Unia Oświęcim) – 37:18 (gra w przewadze, 5 na 4), 2:1
    Asysty: Henry Karjalainen, Ville Heikkinen
  • Bartosz Fraszko (GKS Katowice) – 58:54, 3:1
    Asysta: Grzegorz Pasiut

Minuty karne: 14-6