Gospodarze z trzema „oczkami”

id-24.pl 2 dni temu

Wałbrzyska klasa A

Iskra Witków – Zagłębie Wałbrzych 3:1 (1:0)

Podopieczni Dominika Gryki w ostatnią niedzielę pokonali dwoma trafieniami ekipę wałbrzyskiego Zagłębia i powoli pną się w górę ligowej tabeli. Bramki dla miejscowych zdobyli: Ogrodnik, Łatka i Cieszkowski. Honor przyjezdnych uratował Puzdrowski.

W tym sezonie obie drużyny na razie nie zachwyciły, jednak w ostatni weekend szczęście i umiejętności piłkarskie były po stronie miejscowych. Rezultat potyczki otworzył Ogrodnik w 26. minucie spotkania, ale więcej bramek w inauguracyjnej odsłonie nie padło.

W drugiej połowie dziesięć minut po wejściu na boisko Łatka pokonał Gałka (były golkiper Orła Lubawka) i miejscowi prowadzili 2:0. Niestety dla gospodarzy przyjezdni złapali kontakt n kwadrans przed zakończeniem meczu. Do siatki Iskry trafił Puzdrowski. Końcowy rezultat na 3:1 ustalił w 83. minucie Cieszkowski i z kompletu punktów mogli cieszyć się miejscowi.

Po tej wygranej piłkarze Iskry wskoczyli na 8. miejsce z 10 punktami na koncie, natomiast Zagłębie jest 11. Z 6 „oczkami”. Prowadzi w tabeli Szczyt Boguszów-Gorce. Podopieczni Rafała Lipińskiego przez rozgrywki idą jak burza i zgromadzili 19 pkt.

Iskra: Perlak – Groń (52’ Łatka), Kołodziej (86’ Turek), Tobiasz, Chomko – Wiktor (46’ Mastej), Ogrodnik (82’ Kramarczyk), Majerski, Cieszkowski (85’ Krupa) – Zbereda, Chronowski (88’ Gaweł).

Zagłębie: Gałek – Janiszewski, Mordal, Kostka, Smoczyk – Pawełek, Makowski (18’ Dobria), Tumiński (81’ Górecki), Krut – Macura (60’ Gawron), Puzdrowski).