Gwardia minimalnie przegrywa z Zagłębiem Lubin

2 tygodni temu

Corotop Gwardia Opole przegrała z Zagłębiem Lubin 27:28 w meczu 3. serii fazy play-out Orlen Superligi. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano bramkarza gospodarzy Jakuba Ałaja.

Początek spotkania to festiwal nieskuteczności obu zespołów.Pierwsza bramka dla Gwardii Opole padła dopiero w 8. minucie meczu. Trafienie Pawła Stempina spowodowało, iż Gwardia przegrywała 1:2. Chwilę później do wyrównania doprowadził Wiktor Kawka. Pierwszy raz na prowadzenie Gwardia wyszła w 13. minucie spotkania, po efektownym rzucie Andrzeja Widomskiego. Opolanie prowadzili 4:3.Mecz się wyrównał. Od stanu 7:7 na dwupunktowe prowadzenie wyszli lubinianie, którzy utrzymali przewagę do końca pierwszej połowy. Po 30 minutach Zagłębie prowadziło 12:10. Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, którzy powiększyli przewagę do czterech trafień.Na szczęście Gwardia wzięła się do solidnej pracy i zaczęła odrabiać straty. Dobrze prezentował się Wiktor Kawka, a dzięki jego trafieniom udało się zredukować stratę i doprowadzić do remisu 17:17.W 50. minucie meczu udało się w końcu 'złamać' defensywę lubinian…