III liga: Wigry z wygraną i w fotelu lidera

dziendobrybialystok.pl 6 dni temu

Tylko suwalskie Wigry zapunktowały w 10. kolejce III ligi. Kolejna wygrana pozwoliła ekipie znad Hańczy awansować na pierwsze miejsce w tabeli. Rezerwy Jagiellonii nie sprostały GKS Wikielec, a ŁKS Łomża zaliczył kolejną wpadkę - tym razem w Radomiu z Bronią. Wigry: 10 raz bez porażki Niedzielny mecz suwalskiej drużyny w III lidze mógł być 10 meczem bez porażki. I był! Suwalczanie wygrali u siebie z rezerwami Płocka i awansowali na pierwszą lokatę w tabeli. Już w 30 sekundzie meczu powinni prowadzić 1:0 po podaniu Eryka Matusa Kamil Zalewski trafia w poprzeczkę bramki Wisły. Wigry od początku uzyskały ogromną przewagę i narzucały tempo gry co chwila zagrażając bramce Oskara Klona. W 20 minucie goście oddali wreszcie pierwszy strzał na bramkę rywali: Dawid Jabłoński znalazł się z piłką w polu karnym i posłał piłkę w długi róg bramki Mateusza Taudula, ale na szczęście minimalnie spudłował. Z czasem wiślacy zaczęli odpowiadać akcjami ofensywnymi, ale strzały Hleba Kuchko i Adama Chrzanowskiego były minimalnie niecelne. Gospodarze - po kwadransie dominacji gości - w końcówce I połowy znowu odzyskali inicjatywę i zaczęli groźnie strzelać na bramkę Wisły i w 41 minucie Maciej Makuszewski d