Ina Goleniów wygrała ostatni mecz sezonu, ale utrzymania nie jest pewna. Trzeba liczyć na Mirand

1 tydzień temu

Na 12. miejscu w tabeli zachodniopomorskiej IV ligi piłkarskiej zakończyła sezon 2025/2026 Ina Goleniów. Niestety nie gwarantuje to utrzymania się w tej klasie rozgrywkowej i biało-zieloni muszą trzymać kciuki za… rywali ze Szczecina.

W ostatnim meczu sezonu biało-zieloni wygrali na wyjeździe z drugą drużyną Błękitnych Stargard 4:1. Trzy gole zdobył w tym meczu Bartosz Blatkiewicz, jedno trafienie dołożył Paweł Aniołkowski, a po efektownym zwycięstwie Goleniowianie przeskoczyli w tabeli właśnie Błękitnych i zajęli ostatecznie 12. miejsce w rozgrywkach.

To niestety za mało, by być pewnym utrzymania w IV lidze. Teraz biało-zieloni mogą jednak jedynie liczyć na to, iż w barażach o awans do III ligi wygrywać będzie Mirand Iskierka Szczecin, która zajęła drugie miejsce w rozgrywkach. Już w najbliższą środę Szczecinianie zagrają na wyjeździe z wicemistrzem wielkopolskiej czwartej ligi – Polonią Chodzież. jeżeli Mirand wygra, to w niedzielnym finale zagra na wyjeździe z lepszym z pary Pogoń Mogilno – Grom Nowy Staw. Powodzenia!

Idź do oryginalnego materiału