IronMaciej Wiśniewski w Bydgoszczy płynął i pedałował, ale pobiegł najlepiej

nos-portal.pl 2 miesięcy temu

TRIATLON. Maciej Wiśniewski z Ostróda Sport Team najszybciej zrobił połówkę… dystansu Ironmana. Podczas zawodów rozegranych w Bydgoszczy ostródzki IronMaciej wygrał i pobił rekord życiowy.

Na rowerze Maciej Wiśniewski miała do pokonania 90 km/h / Fot. Archiwum

Blisko dwa kilometry w wodzie, 90 km na rowerze i ponad 21 km biegiem. Tyle mieli do pokonania triatloniści podczas 1/2 dystansu Ironmana na Enea Bydgoszcz Triathlon. Do rywalizacji stanęło kilka tysięcy zawodników.

Maciej Wiśniewski wystartował z zamiarem ustanowienia swojego rekordu życiowego czyli złamania bariery czterech godzin. Zadanie zostało wykonane z kilkuminutowym zapasem. Ostródzki triatlonista od początku znajdował się w czołówce. Jednak na prowadzenie wyszedł dopiero na pierwszych kilometrach rywalizacji biegowej. Zawodnik Ostróda Sport Team na 1. miejscu dobiegł do mety z czasem 3:55:18.

IrinMaciej Wiśniewski (w środku) ustanowił rekord życiowy w Bydgoszczy / Fot. Archiwum