Kiepska sobota piłkarzy

rc.fm 1 tydzień temu

To była bardzo nieudana sobota dla piłkarskich drużyn z powiatu ostrowskiego. Porażki w Betclic 3. Lidze doznała na własnym boisku Pogoń Nowe Skalmierzyce. Swoje mecze przegrały także ostrowskie drużyny występujące w Artbud IV lidze.

Pogoń Nowe Skalmierzyce ostatnio zwyciężyła trzy mecze z rzędu - w tym przełamała domową niemoc w wygrywaniu. Niestety, nie udało się kontynuować tej passy. Zespół Tomasza Kaczmarka przegrał 0:1 z Gryfem Słupsk po golu w 38. minucie spotkania. Pogoń z 15 punktami jest siódma w tabeli Betclic 3. Ligi.

Punktów nie zdobyły też ostrowskie drużyny, które grają w Artbud IV lidze. Ostrovia 1909 w Lesznie od 15. minuty grała w osłabieniu po czerwonej kartce Patryka Perza. Długo utrzymywała bezbramkowy rezultat, który w takich okolicznościach byłby całkiem niezłym wynikiem, ale w końcówce Polonia 1912 strzeliła dwa gole i pokonała biało-czerwone pasiaki 2:0.

Ostrovia z dorobkiem 11 punktów jest dwunasta w tabeli. Na ostatnie miejsce wróciła za to Centra 1946 Ostrów, która przegrała 0:1 z Wiarą Lecha Poznań.