Kilometry dla Puław. Rodzinny rajd „Rowerowy Mistrz” z Galerią Zieloną przejechał ulicami miasta |#LPU24.pl

16 godzin temu

W sobotę ulice Puław wypełniły się rowerzystami. Wszystko za sprawą rodzinnego rajdu „Rowerowy Mistrz”, zorganizowanego przez Galerię Zieloną wspólnie z puławskim MOSiR-em. Wydarzenie przyciągnęło mieszkańców w różnym wieku, którzy postanowili aktywnie spędzić czas i jednocześnie wesprzeć miasto w rywalizacji o jak najlepszy wynik w ogólnopolskiej akcji Rowerowa Stolica Polski.

Uczestnicy rajdu pokonali trasę liczącą ponad 11 kilometrów. Peleton rowerzystów wyruszył spod Galerii Zielonej i przejechał ulicami: Lubelską, Zieloną, Centralną, Piaskową, Jaworową, Wróblewskiego, Kusocińskiego, Bema, Partyzantów, Słowackiego, Składową, Sportową, Kolejową, Jednacza, Górną, Sosnową i Kazimierską, by ostatecznie powrócić na metę zlokalizowaną przy Galerii Zielonej.

Rajd miał nie tylko charakter rekreacyjny, ale także promował aktywny tryb życia oraz ideę codziennego korzystania z roweru. Dodatkową atrakcją była możliwość rywalizacji o nagrody rzeczowe ufundowane przez Galerię Zieloną. Dzięki temu wydarzenie połączyło sportową aktywność z elementami zabawy i zdrowej konkurencji.

Rajd „Rowerowy Mistrz” był jednocześnie wsparciem dla Puław w ramach akcji Aktywne Miasta, w której samorządy z całej Polski rywalizują o jak największą liczbę kilometrów przejechanych przez mieszkańców. Puławy są obrońcą tytułu w kategorii open, a nasi cykliści robią wszystko, by powtórzyć ubiegłoroczny sukces.

Idź do oryginalnego materiału