Z siatkarskiego Metalkas Pałacu Bydgoszcz płyną kolejne transferowe wieści przed nowym sezonem Tauron Ligi. Bydgoski klub zatrzymał dwie zawodniczki, ale kolejne dwie pożegnały się z drużyną.
Działacze siódmego zespołu minionego sezonu Tauron Ligi kompletują skład na nowy sezon. Najważniejszą decyzją jest poszukanie nowego szkoleniowca, bo – jak już wcześniej informowaliśmy – w Metalkas Pałacu nie będzie już pracował Dominik Żukowski (obecnie członek sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski U-22).
Dwie zostają…
Z bydgoskiego obozu popłynęły ostatnio kolejne wieści kadrowe. W drużynie zostają przyjmująca Emilia Pinczewska (dołączyła do drużyny w trakcie minionego sezonu z Sokoła Mogilno), a także młoda libero Oliwia Ziółkowska. Jak przekazuje bydgoski klub w mediach społecznościowych, nadchodzący sezon będzie dla Pinczewskiej piątym w barwach Pałacu i siedemnastym w ogóle w ekstraklasie. Ziółkowska z kolei w tej chwili przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-22, która przygotowuje się do Mistrzostw Europy, które w dniach 5 – 12 lipca br., zostaną rozegrane w Holandii.
Obok nich, w bydgoskiej drużynie na pewno zobaczymy rozgrywającą Martę Łyczakowską, środkowe Martę Pol i Gabrielę Dębowską oraz libero Monikę Jagłę. prawdopodobnie niedługo klub ogłosi kolejne transferowe informacje dotyczące składu na przyszły sezon oraz zbudowania sztabu szkoleniowego.
…dwie odchodzą
W Metalkas Pałacu także czas pożegnań. Po trzech sezonach, z bydgoskim klubem pożegnała się środkowa Dominika Witowska, zaś po jednym sezonie odchodzi rozgrywająca Julia Sobalska. O ile, w przypadku Witowskiej nowy pracodawca nie pozostało znany, o tyle Sobalska łączona jest z przenosinami do ŁKS-u Commercecon Łódź (nieoficjalnie słyszymy, iż z transferem do ŁKS-u łączona jest także przyjmująca Pola Nowakowska, o czym pisała m.in. Strefa Siatkówki).
Bydgoski klub będzie szukał także nowych atakujących. Już wcześniej, decyzję o zakończeniu sportowej kariery podjęła Monika Głodzińska, zaś po sezonie, z klubem pożegnała się francuska atakująca Victoria Sandra Foucher.
Zaczynają w październiku
Polska Liga Siatkówki przedstawiła ramowy terminarz nowego sezonu Tauron Ligi (szczegółowo opiszemy go wkrótce), wiadomo, iż na inaugurację, siatkarki Metalkas Pałacu zagrają we własnej hali z BKS-em Bielsko-Biała w weekend 3-4 października.
METALKAS PAŁAC BYDGOSZCZ – TRANSFERY PRZED SEZONEM 2026/2027 TAURON LIGI
Zostają: Marta Łyczakowska, Marta Pol, Gabriela Dębowska, Monika Jagła, Oliwia Ziółkowska, Emilia Pinczewska.
Pozyskane:
Ubyli: trener Dominik Żukowski (szuka klubu), Pola Nowakowska (?), Julia Sobalska (obie ŁKS Commercecon Łódź?), Dominika Witowska, Victoria Sandra Foucher (szukają klubu), Monika Głodzińska (koniec kariery).

1 tydzień temu














![Zostaliśmy oszukani, to co dostajemy to produkt mundialopodobny [OPINIA]](https://i.wpimg.pl/1280x/sf-administracja.wpcdn.pl/storage2/featured_original/6a3c765301ea95_27952314.jpg)


