Kolejne medale dla młodych zawodniczek Ziemi Brzeskiej

3 miesięcy temu

Podopieczne trenera Franciszka Moszumańskiego znów zaprezentowały wysoką formę. Wiktoria Madejska zajęła 3. miejsce podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików oraz 3. miejsce w Pucharze Polski, natomiast Helena Szetelnicka zwyciężyła w wyścigu MTB w najmłodszej kategorii wiekowej. Warto dodać, iż Cross Country XC- Poligon zaliczył również Piotr Szetelnicki, który w kategorii open dojechał na 5. pozycji.

• „W sobotę (8.06) Wiktoria Madejska wystartowała w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, gdzie w jeździe indywidualnej na czas zajęła 3. miejsce. W niedzielę pojechała w wyścigu ze startu wspólnego w ramach Pucharu Polski. Była szansa na zwycięstwo, ale niedaleko mety wpadła w kraksę i znalazła się w rowie. Wiktoria nie poddała się i pomimo sporej straty zdołała dojechać do grupy, a na finiszu wywalczyć 3. miejsce i podium” – mówi trener Franciszek Moszumański.

Nie na szosie, a w terenie ścigała się z kolei najmłodsza zawodniczka Ziemi Brzeskiej. Helena Szetelnicka w kategorii wiekowej 9-10 lat zajęła 1. miejsce w Cross Country XC- Poligon. W wyścigu MTB w Baborowie pojechał także Piotr Szetelnicki, który w kat. open wywalczył 5. lokatę.

Dodajmy, iż już pod koniec czerwca odbędą Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w kolarskie szosowym, a na trasie na pewno nie zabraknie naszych zawodniczek.