Kolejne szkolenie z samoobrony dla mieszkanek Powiatu

1 tydzień temu

Z inicjatywy Zarządu Powiatu Krośnieńskiego przy zaangażowaniu KGW "KORCZYNIANKA" w dniu 12 czerwca br. odbyło się w Korczynie szkolenie dla kobiet pod hasłem "Przygotowana czyli bezpieczna". Spotkanie zorganizowane zostało w ramach Planu Edukacji Zdrowotnej w Powiecie Krośnieńskim na lata 2025 - 2026 "Życie masz tylko jedno". Takie same zajęcia organizowane były już wcześniej w innych miejscowościach powiatu po to, by jak najwięcej kobiet mogło skorzystać z praktycznych warsztatów samoobrony w sytuacjach zagrożenia. Szkolenie poprowadził Marek Sawczuk, licencjonowany instruktor karate, trener klasy II karate oraz instruktor rekreacji ruchowej o specjalności samoobrona. Uczestniczki zapoznały się z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa, uczyły się rozpoznawania potencjalnych niebezpieczeństw oraz ćwiczyły proste, ale skuteczne techniki samoobrony. Zajęcia miały na celu wypracowanie świadomości, jak ważna jest adekwatna ocena sytuacji i szybkie reagowanie w momencie zagrożenia. Zainteresowanie mieszkanek gminy Korczyna tą tematyką okazało się bardzo duże i potwierdziło potrzebę organizowania tego typu szkoleń w przyszłości. Kolejne szkolenie odbędzie się 22 czerwca br., godz. 18.00 - 20.00 w Domu Ludowym w Faliszówce. Serdecznie zapraszamy!

Idź do oryginalnego materiału