Z inicjatywy Zarządu Powiatu Krośnieńskiego przy zaangażowaniu KGW "KORCZYNIANKA" w dniu 12 czerwca br. odbyło się w Korczynie szkolenie dla kobiet pod hasłem "Przygotowana czyli bezpieczna". Spotkanie zorganizowane zostało w ramach Planu Edukacji Zdrowotnej w Powiecie Krośnieńskim na lata 2025 - 2026 "Życie masz tylko jedno". Takie same zajęcia organizowane były już wcześniej w innych miejscowościach powiatu po to, by jak najwięcej kobiet mogło skorzystać z praktycznych warsztatów samoobrony w sytuacjach zagrożenia. Szkolenie poprowadził Marek Sawczuk, licencjonowany instruktor karate, trener klasy II karate oraz instruktor rekreacji ruchowej o specjalności samoobrona. Uczestniczki zapoznały się z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa, uczyły się rozpoznawania potencjalnych niebezpieczeństw oraz ćwiczyły proste, ale skuteczne techniki samoobrony. Zajęcia miały na celu wypracowanie świadomości, jak ważna jest adekwatna ocena sytuacji i szybkie reagowanie w momencie zagrożenia. Zainteresowanie mieszkanek gminy Korczyna tą tematyką okazało się bardzo duże i potwierdziło potrzebę organizowania tego typu szkoleń w przyszłości. Kolejne szkolenie odbędzie się 22 czerwca br., godz. 18.00 - 20.00 w Domu Ludowym w Faliszówce. Serdecznie zapraszamy!
- Strona główna
- Sport lokalny
- Kolejne szkolenie z samoobrony dla mieszkanek Powiatu
Powiązane
Trzy źródła aktywności – III Nadwieprzański Triathlon
1 godzina temu
Dodatkowe środki na rozwój infrastruktury sportowej
4 godzin temu
Młodzi kolarze będą ścigać się blisko Ostrowa
4 godzin temu
Cztery letnie sparingi świdnickiej Polonii
4 godzin temu
Do AZS-u dołączyła siatkarka z przeszłością w II lidze
5 godzin temu
Polecane
Sensacja. W taki sposób Haiti strzeliło gola Maroku
2 godzin temu
Było 0:2 i Polacy dostali reprymendę od Nikoli Grbicia
2 godzin temu
Szwajcaria lepsza od Kanady. Oba zespoły grają dalej
2 godzin temu
Borek o przeżyciach na mundialach #shorts
2 godzin temu

1 tydzień temu

















