Konkurs recytatorski w Opolu. Był nie tylko Brzechwa i Tuwim

4 miesięcy temu

Na konkurs recytatorski w Opolu oprócz przedszkolaków ze stolicy regionu zgłosiły się także dzieciaki z placówki w Luboszycach. Mali recytatorzy prezentowali się na scenie pojedynczo, w duetach i w zespołach trzyosobowych. Obok starszaków i średniaków występowały – i to z powodzeniem – także dzieci trzyletnie. Wszyscy mówili – zgodnie z regulaminem konkursu – utwory polskich autorów o dowolnej tematyce.

Poziom był wysoki

Organizatorzy podkreślają bardzo dobre przygotowanie dzieciaków. Dobre opanowanie tekstów na pamięć, umiejętność prezentowania się na scenie i mówienia do mikrofonu. A także interesujące pomysły na kostiumy, rekwizyty i proste scenografie towarzyszące recytacjom.

Bardzo ciekawie przedstawiał się repertuar konkursu recytatorskiego w Opolu. Obok dziecięcej klasyki (Tuwim, Brzechwa, Gellnerowa) pojawiło się sporo tekstów nowszych autorów (Monika Zielińska-Miętkiewicz, Łada Grodzicka, Mariusz Szwonder).

Konkurs recytarski w Opolu oceniało jury w składzie: Aneta Skiba (animator kultury w MDK Opole), Karolina Branicka (Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu) oraz Katarzyna Szydło (Przedszkole SPSK im. św. Józefa w Opolu), a następnie przyznało nagrody i wyróżnienia.

Konkurs recytatorski w Opolu. Oni zajęli miejsca na podium

Pierwszym miejscem podzielili się: Oliwia Zawada z Przedszkola Publicznego nr 54 za recytację „Na straganie” Jana Brzechwy; Apolonia Jaśkiewicz i Szymon Taskin z Akademii Twórczego Rozwoju i Zabawy „Minilatki” („Spóźniony słowik” Juliana Tuwima) i Anna Lysy, Lilianna Weidel oraz Michalina Jasińska z Przedszkola im. Aniołów Stróżów w Luboszycach (wiersz „Ara plotkara” Mariusza Szwondera).

Drugie miejsce zajęła Aleksandra Skrzypczyk z Przedszkola Publicznego nr 54 (za recytację tekstu „Wiosenne kwiaty” Anny Łady-Grodzickiej.

Jury przyznało także trzy trzecie nagrody oraz siedem wyróżnień.

Trzecie miejsce zajęli: Laura Stankiewicz i Zuzanna Zając z PP nr 5. (Recytowały „Święto taty” Doroty Gellner.), Jan Kulik z PP nr 21 „Kraina Odkrywców” („Piechur szpak” Moniki Zielińskiej-Miętkiewicz) oraz Emilia Pawlak z Akademii Twórczego Rozwoju i Zabawy „Minilatki” („Wiosna” Małgorzaty Strzałkowskiej).

Uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i rzeczowe upominki. Przedszkolaki będące gospodarzami konkursu zaśpiewały hymn swojego przedszkola.

***

Odważne komentarze, unikalna publicystyka, pasjonujące reportaże i rozmowy – czytaj w najnowszym numerze tygodnika „O!Polska”. Do kupienia w punktach sprzedaży prasy w regionie oraz w formie e-wydania.

Idź do oryginalnego materiału