SZTUKA PO SĄSIEDZKU
Akcja artystyczna w przestrzeni miejskiej angażująca mieszkańców w spacer symultaniczny uliczkami śródmieścia.
Po drodze napotykamy działania z zakresu tańca, teatru dramatycznego, opery, muzyki symfonicznej.
START – 26 czerwca 2026 r. godz. 19.30 – pl. Najświętszej Marii Panny – skrzyżowanie ul. Sienkiewicza i ul. Małej – ul. Duża nr 8 – Rynek
Organizator: Kielecki Teatr Tańca, kooperacja Urząd Miasta Kielce
Wystąpią artyści: Kieleckiego Teatru Tańca, Filharmonii Świętokrzyskiej, Teatru im. S. Żeromskiego , Teatru Lalki i Aktora Kubuś, gościnni performerzy oraz śpiewacy operowi.
„SZTUKA PO SĄSIEDZKU” – PROGRAM DNIA:
MIEJSCE / START
26 czerwca 2026 r. (piątek) godz. 19.30 – pl. Najświętszej Marii Panny a następnie spacer w kierunku: skrzyżowania ul. Sienkiewicza i ul. Małej – ul. Duża nr 8 – Rynek
ORGANIZACJA
organizator: Kielecki Teatr Tańca,
w ramach Programu Przestrzenie Sztuki Taniec 2026 -2028 dofinansowanego przez Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego a realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
współpraca: Urząd Miasta Kielce w ramach Święta Miasta Kielce 2026
partnerzy społeczni: prywatni właściciele lokali udostępniający balkony
reżyseria i koncepcja całości: Grzegorz Pańtak
WYSTĄPIĄ
19.30 – 19.50 – PIERWSZA SCENA (działania taneczne) pl. Najświętszej Marii Panny
tancerze performerzy: Angelika Bosacka, Oliwia Gruca, Mikołaj Froń, Pamela Bosak – choreografia Kacper Kotrasa, adepci Szkoły KTT – choreografia Anna Budnicka
19.50 – 20.00 – przejście publiczności (postać prowadzącej mistrzyni ceremonii – Ewa Lubacz)
20.00 – 20.20 – DRUGA SCENA (działania teatralne) skrzyżowanie ul. Sienkiewicza i ul. Małej
Beata Pszeniczna (jako Aleksandra Dobrowolska) Dawid Żłobiński (jako Henryk Sienkiewicz) Mateusz Drozdowski (jako Stefan Żeromski), harmonijka ustna – Marek „Babka” Dubeltowicz
tekst – Grzegorz Rak,
partnerzy: Teatr im. S. Żeromskiego w Kielcach, Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach
20.20 – 20.30 – przejście publiczności (postać prowadzącej mistrzyni ceremonii – Ewa Lubacz)
20.30 – 20.50 – TRZECIA SCENA (działania operowe) ul. Duża nr 8
soliści śpiewacy: Victoria Vatutina (sopran) Pavlo Tolstoy (tenor), Leszek Skrla (baryton)
Chór Antidotum, Chór Kameralny Fermata, przygotowanie chóru Ewa Robak,
Fragment opery pt. Traviata Giuseppe Verdiego
20.50 – 21.00 – przejście publiczności (postać prowadzącej mistrzyni ceremonii – Ewa Lubacz)
21.00 – 22.00 – CZWARTA SCENA występ Filharmonii i KTT Rynek
Zespół artystyczny Kieleckiego Teatru Tańca, orkiestra Filharmonii Świętokrzyskiej,
soliści śpiewacy: Wioletta Liber (sopran), Krzysztof Lachman (tenor), dyrygent Jacek Rogala
Prowadzenie koncertu: Justyna Mroczek, choreografia Elżbieta Pańtak

2 dni temu
![APN CUP 2026 w Ostrołęce za nami! Dwa dni piłkarskich emocji [ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/sport/2026/img_4225.jpg)















