Leon Lemańczyk z UKS Lipusz brązowym medalistą Mistrzostw Polski

koscierski.info 2 miesięcy temu

Zdobyciem brązowego medalu w Mistrzostwach Polski Juniorów w Radomiu zakończył swój udział Leon Lemańczyk z UKS Lipusz. To już czwarty krążek zawodnika lipuskiego klubu wywalczony podczas krajowych mistrzostw. W Mistrzostwach Polski Juniorów (18-19) lat odbywających się w Radomiu wzięło udział ponad 900 zawodników z blisko 240 klubów z całej Polski. Aby wystąpić na tej imprezie sportowej, wcześniej musieli uzyskać na mityngach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki wyniki, które dawały im w rankingu w swoich konkurencjach miejsca od 1 do 24. Z kolei w samych mistrzostwach, aby wejść do finału, musieli przebrnąć przez eliminacje, zarówno w konkurencjach biegowych oraz technicznych. W Radomiu znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz, którzy rywalizowali w rzucie dyskiem, oszczepem oraz w pchnięciu kulą. Po raz kolejny swój, wielki talent zaprezentował Leon Lemańczyk, który w rzucie dyskiem zdobył brązowy medal. W eliminacjach zajął 5 miejsce z wynikiem 46,76 m. W swojej grupie A uplasował się natomiast na pozycji 3. Jak zaznacza trener Tomasz Kraskowski, konkurs finałowy charakteryzował się bardzo wysokim poziomem. - W el