Lubawka wiceliderem

id-24.pl 3 godzin temu

Jeleniogórska klasa A

Orzeł Lubawka – Orzeł Wojcieszów 4:1 (2:1)

W ostatnią niedzielę w Lubawce spotkały się dwa czołowe kluby jeleniogórskiej klasy A oraz imienniczki Orzeł Lubawka i Orzeł Wojcieszów. Mecz nie należał do łatwych i końcowy wynik może trochę wydawać się jednostronny, jednak tak nie było. Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził uderzeniem z dystansu filigranowy Duda (na zdjęciu). Niestety zaraz był remis. Bramkę dla przyjezdnych zdobył Senyk. Tylko 240 sekund na kolejną bramkę czekali miejscowych fani z Lubawki. Koronkową akcję rozegrali doświadczeni – Wincza i Królak, którą sfinalizował ten ostatni. Przyjezdni nie odpuszczali i mieli swoje doskonałe okazje bramkowe „jeden na jeden”, jednak kapitalnie na linii bramowej spisywał się golkiper miejscowych – Hołda.

W drugiej odsłonie ekipa z Wojcieszowa nie była znacznie gorsza, ale podopieczni Tomasza Meuszyńskiego w bramce mieli Hołdę, natomiast gospodarzom dwa razy dopisało szczęście. Miejscowi kibice wpadli najpierw w euforię w 70. minucie, kiedy ich najlepszy snajper – Musiał trafił z dystansu na 3:1. Miejscowi dobili gości w 83. minucie, kiedy Duda z bliska po rzucie wolnym Musiała znalazł sposób na Tokarka. W drugiej połowie ponownie Hołda zatrzymał dwie kolejne sytuacje bramkowe rywali.

Po tej wygranej futboliści z Lubawki wysforowali się na pozycję wicelidera z 22 „oczkami” na koncie, natomiast Wojcieszów spadł na 5. lokatę z 17 punktami. Na prowadzeniu z kompletem „oczek” znajdują się podopieczni Marcina Ramskiego z Lechii Piechowice.

Lubawka: Hołda – Wincza (52’ Kiełbasa), Królak, Tama, Stawarz (75’ Gleb) – Kosmalski (87’ Cieślak), Duda, Meuszyński (28’ Pawlik), Walczak (81’ Wieczorkiewicz), Duda – Musiał, Kumorek.

Wojcieszów: Tokarek – Matwiejczyk (67’ Skiba), Dumicz, Małek (46’ Terlecki), Wróblewski – Pieliński, Dłuski, Bar, Janc – Senyk (75’ Rzęsa), Szymański.