Lubelscy kolarze kontra światowa elita. „Na pewno się nie poddamy”

1 tydzień temu
Zdjęcie: Lubelscy kolarze kontra światowa elita. „Na pewno się nie poddamy”


Kolarze Wibatech Lubelskie Perła Polski po raz pierwszy w swojej historii sprawdzą się na tle ekip ze światowej elity. Grupa z Lublina wystartuje w prestiżowym wyścigu Tour of Slovenia.

O celach na ten wyścig mówi prezes Andrzej Boras (na zdj.). – Chcemy coś tam ugrać. Nie będę mówił, iż jedziemy tam po zwycięstwo, ale na pewno łatwo skóry nie sprzedamy. Wiadomo, jacy startują tam zawodnicy, na jakich wyścigach się ścigają – Giro d’Italia, Tour de France. To są naprawdę topowi kolarze. Ale my na pewno się nie poddamy.

W lubelskiej ekipie pojadą: Alan Banaszek, Bartłomiej Proć, Radosław Frątczak, Kacper Majewski, Mateusz Kostański, Igor Sęk i Jakub Musialik.

Wyścig składa się z pięciu etapów. W środę (17.06) pierwszy z nich – 141 km z Velenje do Rogaskiej Slatiny.

PJ

Fot. Piotr Michalski / archiwum RL

Idź do oryginalnego materiału