
KGHM Zagłębie Lubin podpisało kontrakty z nowymi zawodnikami. To 20-letni Szymon Łyczko, 20-letni Paweł Kosmalski i doświadczony w Bundeslidze Sebastian Kerk.
Szymon Łyczko w pierwszoligowej Stali Rzeszów zagrał w 93 meczach, w których strzelił 11 goli i zaliczył tyle samo asyst. Może się pochwalić także występami w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Grał w drużynach U19, U18 i U17, w której wziął udział w mistrzostwach świata.
Łyczko jest nominalnym prawym skrzydłowym, ale do tej pory grał na różnych pozycjach w ofensywie. Jego kontrakt ze Stalą Rzeszów wygasł z końcem sezonu 2025/2026 i trafił do Miedziowych na zasadzie wolnego transferu. Podpisał z Klubem umowę do końca czerwca 2028 roku.
W barwach Miedziowych do końca sezonu 2028/2029 grać będzie również Paweł Kosmalski. To wychowanek Akademii Piłkarskiej Marcovia Marki, a przez kolejne lata trenował w Gwardii Koszalin oraz MKS Polonii Warszawa. Od 2024 roku występował w drugim zespole Śląska Wrocław. W ubiegłym sezonie zagrał w 27 meczach na poziomie Betclic 2 Ligi, strzelając dziewięć goli i zaliczając trzy asysty. Był najlepszym strzelcem zespołu, który zakończył rozgrywki na piątym miejscu.
Do składu dołącza również Sebastian Kerk. Niemiecki ofensywny pomocnik podpisał z Klubem umowę obowiązującą od 1 lipca 2026 roku do końca sezonu 2027/2028.
Kerk to piłkarz z doświadczeniem w Bundeslidze, gdzie występował między innymi we Freiburgu oraz 1. FC Nürnberg, ponadto wystąpił w ponad 150 meczach na drugim poziomie rozgrywkowym w Niemczech. Może się pochwalić także blisko trzydziestoma występami w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju.
Od 2023 roku występuje w Polsce. Najpierw spędził dwa lata w Widzewie Łódź, a w poprzednim sezonie był ważnym zawodnikiem Arki Gdynia. W zespole z Trójmiasta wystąpił w 33 ligowych spotkaniach, w których strzelił cztery gole i zaliczył siedem asyst.

2 dni temu
![APN CUP 2026 w Ostrołęce za nami! Dwa dni piłkarskich emocji [ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/sport/2026/img_4225.jpg)















