Mariusz Stolarski już nie prowadzi Motoru Lublin. Klub ma nowego trenera

6 dni temu
Zdjęcie: Mariusz Stolarski już nie prowadzi Motoru Lublin. Klub ma nowego trenera


Mariusz Stolarski nie jest już trenerem Motoru Lublin. Jak poinformował klub, nowym szkoleniowcem został Mariusz Misiura, który w poprzednim sezonie prowadził Wisłę Płock.

O tym, iż prawdopodobnie dojdzie do takiej sytuacji, Radiu Lublin pisało już kilka dni temu. Mateusz Stolarski pierwszym trenerem Motoru został 18 marca 2024 roku. W tym samym roku z drużyną po 32 latach wywalczył awans do ekstraklasy, a następnie poprowadził ją do zajęcia najwyższego w historii występów w elicie, siódmego miejsca. w okresie 2025-26 „Żółto-biało-niebiescy” pod wodzą 33-latka uplasowali się na dwunastej pozycji. Kontrakt Stolarskiego ostatnio był prolongowany w grudniu 2024 roku i wygasał 30 czerwca 2027 roku.

Mariusz Misiura w swojej karierze prowadził miedzy innymi Pogoń Szczecin Women, był asystentem selekcjonera żeńskiej reprezentacji Polski, pracował w klubie żeńskiej 2. Bundesligi Hohen Neuendorf, był częścią działu skautingu męskiej drużyny Realu Madryt. Przez trzy sezony prowadził Znicz Pruszków, z którym w pierwszym roku pracy awansował do 1. ligi. Następnie wprowadził Wisłę Płock do Ekstraklasy i zajął z tą drużyną ósme miejsca w niedawno zakończonych rozgrywkach.

45-letni szkoleniowiec podpisał umowę, która wiąże go z klubem do końca czerwca 2029 roku.

RL / opr. ToMa

Fot. Iwona Burdzanowska

Idź do oryginalnego materiału