Marta Marcinkowska zostaje w Contimax MOSiR Bochnia – WIDEO

6 dni temu

Contimax MOSiR Bochnia poinformował o pozostaniu w zespole kolejnej zawodniczki. W nadchodzącym sezonie kolorów drużyny z Miasta Soli przez cały czas będzie bronić #33 Marta Marcinkowska!

28-letnia koszykarka dołączyła do drużyny z Bochni przed sezonem 2025/26, przenosząc się tutaj z Energi Toruń. Wcześniej występowała również na parkietach Orlen Basket Ligi Kobiet w barwach MKS Pruszków i GTK Gdynia.

W minionych rozgrywkach Marcinkowska była ważnym ogniwem zespołu Contimax MOSiR:

  • wystąpiła w 21 spotkaniach, spędzając na parkiecie średnio blisko 24 minuty
  • notowała średnio 9,3 punktu, 3,1 zbiórki i 2,3 asysty na mecz
  • trafiała 41 proc. rzutów za dwa punkty, 31,3 proc. rzutów za trzy oraz 81,4 proc. rzutów wolnych.

Zawodniczka jest znana nie tylko z występów w koszykówce pięcioosobowej, ale również z sukcesów w odmianie 3×3. W swojej karierze zdobywała medale mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych, reprezentowała Polskę podczas mistrzostw Europy i igrzysk europejskich, a w 2021 roku wywalczyła brązowy medal FIBA 3×3 U-23 Nations League.

Wiosną tego roku Marcinkowska dostała powołanie do zespołu „Warsaw” występującego w turnieju FIBA 3×3 Women’s Series, rywalizując w jednym z najbardziej prestiżowych kobiecych cyklów koszykówki 3×3 na świecie.

Pozostanie Marty Marcinkowskiej oznacza, iż Contimax MOSiR Bochnia zachowa w składzie zawodniczkę, która w poprzednim sezonie należała do podstawowej rotacji zespołu i dawała drużynie wsparcie zarówno w ataku, jak i w obronie.

Na deser jeszcze materiał z derbowego starcia z Wisłą w Krakowie – Marta Marcinkowska rzuciła w tym meczu 14 punktów (4 „trójki”), a na konferencji dziękowała kibicom z Bochni:

Idź do oryginalnego materiału