Mielec: Biegali w deszczu ….

leliwa.pl 1 tydzień temu

Na stadionie w Mielcu odbyły się 28 Ogólnopolskie Biegi Uliczne. Zawody te swoją tradycję zapoczątkowały na głównych ulicach Mielca, gdzie właśnie tam odbywały się pierwsze takie zawody. Po 2-letniej przerwie spowodowanej pandemią biegi ponownie powróciły, jednak zdecydowano, iż zostaną one organizowane na stadionie, aby uniknąć części problemów logistycznych związanych z blokadą ulic.

Trasa tegorocznego biegu miała łączną długość 2 mile czyli 3218 metrów, a wiodła biegaczy nie tylko przez stadion, ale także przebiegała przez pobliskie błonia.

Jedną z zawodniczek, która stanęła do biegu na 2 mile była wielokrotna mistrzyni Polski w chodzie, Paulina Buziak- Śmiatacz.

Każda edycja tego wydarzenia pokazuje iż jest to świetna zabawa dla biegaczy w każdym wieku począwszy od przedszkolaków po seniorów co świadczy o coraz większym zainteresowaniu uczestników tym wydarzeniem sportowym. Główną rywalizacją był bieg główny na 2 mile o Puchar Prezydenta Mielca. Tuż przed biegiem głównym zapytaliśmy uczestników biegu o emocje…

Wśród mężczyzn najlepszym biegaczem okazał się Michał Wojciechowski z Tarnobrzega , który pokonał dwumilową trasę z czasem 0:09 min :51sec. 7set. Zaś wśród kobiet najlepszą biegaczką została Martyna Wal z Mielca , która na metę przybiegła z czasem 0:12:23.3. Ogólnopolskie Biegi Uliczne organizowane były przez Lekkoatletyczny Klub Sportowy Stal Mielec oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu. Patronowało Radio Leliwa