Motor postawił się mistrzowi Polski, ale przegrał

Piłkarze Motoru Lublin przegrali na własnym stadionie 0:2 z Jagiellonią Białystok. Lublinianie stworzyli sobie kilka idealnych sytuacji do zdobycia gola, jednak zawiodła ich skuteczność.

Mecz zaczął się fatalnie dla Motoru. Po błędzie bramkarza motoru Ivana Brkicia w 4. minucie problemu ze strzeleniem gola dla „Jagi” nie miał Taras Romanczuk. Motor jednak gwałtownie otrząsnął się z szoku i rzucił się do szaleńczych ataków. W 24. minucie piłkę w siatce gości umieścił Samuel Mraz, jednak po sprawdzeniu przez VAR okazało się, iż był na spalonym. Ale już do końca pierwszej połowy zawodnicy Motoru mieli jeszcze kilka świetnych sytuacji. Najbliżej zdobycia bramki był Rafał Król, po którego strzale piłka wylądowała na poprzeczce.

Lublinianie ofensywnie zaczęli też drugą połowę. Jednak to znów Jagiellonia cieszyła się z gola. Tym razem piłkę w okienku bramki Motoru umieścił Kristoffer Hansen. Po tej sytuacji lublinianie stracili wiarę w wyrównanie i mecz stał się chaotyczny, a walka toczyła się raczej w środku pola.