Mroźne noce i mgły nie odpuszczają

5 miesięcy temu
Zdjęcie: Mroźne noce i mgły nie odpuszczają


W nocy z niedzieli na poniedziałek południowa Polska będzie dość mroźna – informuje synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ewa Łapińska. Dodała, iż w nocy z poniedziałku na wtorek na zachodzie wystąpią mgły ograniczające widoczność do 200 m.

Zgodnie z przewidywaniami synoptyków noc z soboty na niedziele (2/3 listopada) była mroźna. Co przyniosą kolejne dni?W nocy z niedzieli na poniedziałek (3/4 listopada) w całym kraju zachmurzenie duże, jedynie na krańcach południowych początkowo małe. Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura w rejonach podgórskich może spaść choćby do minus 6 st. C, na południu Polski 0 st. C, około 3 st. C w centrum, a najcieplej nad morzem, do 8 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni. Nad morzem wiatr silny, w porywach do 60 km/h, jedynie we wschodniej części wybrzeża początkowo do 80 km/h. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 70 km/h.
Źródło: IMGW-PIB

W poniedziałek (4 listopada) zachmurzenie umiarkowane i duże. Na zachodzie kraju mogą pojawić się słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 st. C na Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich Karpat, 8 st. C w centrum i na wschodzie, do 11 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, we wschodniej części kraju okresami porywisty, północny i północno-zachodni tylko na Pomorzu z kierunków wschodnich. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek (4/5 listopada) zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie za zachodzie okresami duże. Temperatura minimalna wyniesie od minus 8 st. C w rejonach podgórskich Karpat, miejscami minus 6 st. C na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Na zachodzie kraju 4 st. C, najcieplej nad morzem, tam do 7 st. C. Wiatr będzie słaby, południowo-wschodni, tylko na południowym wschodzie zmienny, a na północnym wschodzie zachodni. W drugiej części nocy i nad ranem na zachodzie i południowym zachodzie kraju miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 metrów.

Źródło: IMGW-PIB

Idź do oryginalnego materiału