Nasze koszykarki zagrają o złoto! Świetna passa łomżyńskich koszykarek w finale krajowym

mylomza.pl 2 dni temu
Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży jest o krok od zdobycia mistrzostwa Polski. Podczas rozgrywanego w hali SP 4 Finału Krajowego Igrzysk Dzieci w koszykówce 3x3 dziewcząt gospodynie turnieju prezentują znakomitą formę i już zapewniły sobie udział w meczu o złoty medal.

Podopieczne trenerów Marcina Piotrowskiego, Aleksandry Olszewskiej i Mariusza Komorowskiego wygrały wszystkie spotkania fazy grupowej, pewnie zajmując pierwsze miejsce i awansując do grupy mistrzowskiej. Łomżynianki kolejno pokonały SP Mała 17:3, SP Białystok 21:4, SP Gorzów Wielkopolski 8:7 oraz SP Elbląg 10:2.


- Dziewczęta od początku turnieju realizują założenia taktyczne i pokazują ogromny charakter. Cieszy mnie nie tylko komplet zwycięstw, ale przede wszystkim sposób, w jaki walczą o każdą piłkę. Jesteśmy bardzo blisko osiągnięcia celu, ale najważniejsze mecze dopiero przed nami - podkreśla trener Marcin Piotrowski.


W sobotę reprezentantki SP 4 rozegrały już pierwszy mecz grupy mistrzowskiej. Łomżyński zespół pewnie pokonał mistrza drugiej grupy SP Konin 11:3. W niedzielę gospodynie zmierzą się z drużyną z Łodzi, która zajęła drugie miejsce w grupie B.

Bez względu na wynik tego spotkania, łomżynianki mają już zapewniony udział
Idź do oryginalnego materiału