Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 25 września 2024 roku

2tk.pl 1 tydzień temu

Korona z awansem, Barca za silna, trwa głosowanie na projekty Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego 2025. Nasze podsumowanie dla Was – 25 września 2024 r.

Korona z awansem

Piłkarze Korony Kielce awansowali do 1/16 finału Pucharu Polski. W pierwszej rundzie pokonali na własnym stadionie Stal Mielec.

W regulaminowym czasie było 1:1. Korona prowadziła po bramce Pau Resty w 15 minucie. W 83 minucie wyrównał Robert Dadok. Dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy. O zwycięstwie zdecydowały rzuty karne. Bramkarz Korony Rafał Mamla obronił dwa i Korona wygrała 4:3.

Losowanie par 1/16 finału zaplanowano na poniedziałek, 30 września.

Korona Kielce – Stal Mielec 1:1 (1:0), karne 4:3
Bramki: 1:0 Pau Resta 15, 1:1 Robert Dadok 83
Korona: Mamla – Zator, Smolarczyk, Resta (91. Trojak) – Długosz, Nagamatsu, Kamiński, Pięczek (74. Matuszewski) – Błanik (70. Nuno), Szykawka (74. Bąk), Fornalczyk (70. Konstantyn).

Olimpia Grudziądz – GKS Tychy 4:2
Wigry Suwałki – Świt Szczecin 3:1 po dogr.
Chrobry Głogów – Polonia Warszawa 1:2
Barycz Sułów – Lech II Poznań 0:0, k. 3-5
Stal Stalowa Wola – Arka Gdynia 2:2, k. 2-3
Miedź Legnica – Raków Częstochowa 0:0, k. 4-3
Górnik Łęczna – Puszcza Niepołomice 1:1, k. 9-10
Chojniczanka Chojnice – Znicz Pruszków 3:2
Górnik Zabrze – Radomiak Radom 0:1 po dogr.

czwartek, 26 września

Grom Nowy Staw – ŁKS Łódź
Podbeskidzie Bielsko Biała – Zagłębie Lubin
Resovia Rzeszów– Lech Poznań

środa, 2 października (przełożony z 25 września)

Unia Skierniewice – Motor Lublin

Barca za silna

Industria Kielce przegrała we własnej hali z FC Barcelona 28:32. Był to mecz trzeciej już kolejki tegorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów.

Piłkarze ręczni z Kielc mają jak dotąd na koncie tylko dwa punkty. Przypomnijmy. Industria Kielce rozpoczęła rozgrywki od wygranej we własnej hali z RK Zagrzeb. W drugiej kolejce przegrała w Nantes. Dzisiaj za mocna okazała się także Barcelona. W następnym meczu, 10 października, zmierzy się na wyjeździe z SC Magdeburg.

Industria Kielce – FC Barcelona 28:32 (13:17)
Industria: Mestrić, Wałach, Cordalija – Moryto 4, Karacić 1, D. Dujszebajew 4, Olejniczak 6, Kounkoud 3, Karaliok 3, Rogulski, Monar 2, Nahi 5.
Barcelona: Perez de Vargas, Nielsen – Richardson 8, Cikusa 6, Gomez 6, Bazan, Carlsbogard, Arino 2, Blas Clos, Janc 1, N’guessan 3, Thiagus Petrus, Makuc 1, Ortega, Frade 3, Rodriguez 2.

Trwa głosowanie na projekty Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego 2025

Projekt nr 94 (IV edycja turnieju młodych piłkarzy ręcznych „7 w Kielcach) oraz nr 95, czyli książka Ryszarda Biskupa Ocalić od zapomnienia. Kielce 1950-2000), to faworyci „2 tygodnika kieleckiego” wśród pomysłów zgłoszonych do Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego.

Głosowanie potrwa do 7 października. Projekty, które będą realizowane poznamy 18 października.