Nowa pracownia elektrofizjologii w zielonogórskim szpitalu

3 godzin temu

Kolejna nowoczesna pracownia została otwarta w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Mowa o gabinecie elektrofizjologii, w którym lekarze będą przeprowadzać m.in. zabiegi wszczepiania stymulatorów serca oraz badania pozwalające wykryć źródło nierównego rytmu serca. Koszt modernizacji i wyposażenia pracowni przekroczył 18 milionów złotych, z czego 16 milionów lecznica pozyskała ze środków KPO.

Jak mówi Piotr Anders, lekarz oddziału kardiologii, nowa pracownia nie tylko skróci kolejki pacjentów, ale także poprawi warunki pracy:

– Mamy w planach jeszcze wiele inwestycji, dlatego czekamy na dofinansowania z ministerstwa i NFZ – podkreśla Marek Działoszyński, prezes zielonogórskiego szpitala:

Zdaniem Sebastiana Ciemnoczołowskiego, marszałka województwa lubuskiego, remont dawnej pracowni elektrofizjologii był oczekiwany od dawna:

Dodajmy, iż pracownia została wyposażona w nowoczesny sprzęt zabiegowy i diagnostyczny, m.in. aparaty USG, kardiomonitory i systemy pomp infuzyjnych.

Idź do oryginalnego materiału