Osiem medali lekkoatletów Narwi Łomża na mistrzostwach województwa

mylomza.pl 2 dni temu
Znakomicie spisali się młodzi lekkoatleci LKS Narew Łomża podczas Mistrzostw Województwa Podlaskiego Młodzików U-16, które odbyły się na stadionie Zwierzyniec w Białymstoku. Licząca 23 zawodników reprezentacja łomżyńskiego klubu wywalczyła aż osiem medali. Największy sukces odniósł Mateusz Murawski, który zdobył złoty medal w skoku wzwyż, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 180 cm. Wynik ten jest w tej chwili siódmym najlepszym rezultatem w Polsce w kategorii młodzików.

Bardzo dobrze zaprezentował się również Rafał Szymczyk. Srebrny medalista biegu na 100 metrów zdecydowanie poprawił swój rekord życiowy, uzyskując czas 11,88 s.

Brązowy medal w wieloskoku wywalczyła Aleksandra Dąbrowska. Zawodniczka poprawiła rekord życiowy aż o 57 cm, osiągając rezultat 10,19 m.

Na podium stanęli także:
Mateusz Komorowski - srebrny medal w skoku wzwyż (165 cm) oraz brązowy medal w wieloskoku (11,40 m),
Lena Baldachowska - srebrny medal w rzucie dyskiem (30,32 m),
Milena Karwowska - brązowy medal w skoku wzwyż (140 cm),
Natalia Kossakowska - brązowy medal w rzucie oszczepem.

Mistrzostwa województwa były jednym z etapów przygotowań do najważniejszej imprezy sezonu - Międzywojew
Idź do oryginalnego materiału