Paryż: tenis - awans Igi Świątek do ćwierćfinału

inowroclaw.info.pl 2 miesięcy temu

Liderka światowego rankingu Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału turnieju olimpijskiego na kortach ziemnych w Paryżu. W 1/8 finału (3. rundzie) pokonała Chinkę Xiyu Wang 6:3, 6:4. Jej kolejną rywalką będzie rozstawiona z "ósemką" Amerykanka Danielle Collins. Świątek nie straciła dotychczas w igrzyskach żadnego seta. Na inaugurację pokonała Rumunkę Irinę-Camelię Begu 6:2, 7:5, a w drugiej rundzie wygrała z Francuzką Diane Parry 6:1, 6:1. Z 52. w rankingu leworęczną Xiyu Wang spotkała się po raz drugi w karierze. W poprzednim pojedynku, 25 kwietnia tego roku w Madrycie, również zwyciężyła w dwóch setach (6:1, 6:4). Wtorkowy mecz obu 23-letnich tenisistek, choć wynik tego nie oddaje, był zacięty, trwał godzinę i 50 minut. Chinka pod koniec drugiego seta miała kłopoty z udem, korzystała z przerwy medycznej. Już pierwsze gemy pokazały, iż niżej notowana rywalka będzie w stanie postawić opór faworytce. Do stanu 2:2 tenisistki wygrywały gemy przy swoich podaniach, ale Świątek nie przychodziło to łatwo - przy stanie 2:1 obroniła dwa break pointy. Xiyu Wang grała szybko, agresywnie, w efekcie wymiany były długie i emocjonujące. niedługo potem Polka znów mu