Pewna wygrana lubinianek. Dotkliwa kontuzja Jureńczyk

Szczypiornistki KGHM MKS Zagłębia Lubin nie zwalniają tempa. W kolejnej serii spotkań na parkietach ORLEN Superligi Kobiet, aktualne mistrzynie Polski pokonały zespół Młyny Stoisław Koszalin 27:16 (13:9). Niestety podczas meczu bolesnej kontuzji doznała Karolina Jureńczyk. Rozgrywająca Zagłębia została zniesiona z parkietu na noszach.

Mistrzynie Polski na prezentację wyszły w okolicznościowych koszulkach z różową wstążką, symbolizujące społeczną akcję „Różowy październik”. Pierwsze minuty meczu to wyrównana walka, ale po kwadransie gry gospodynie wyszły na zdecydowane prowadzenie. Do przerwy wygrywały 13:9. Po zmianie stron lubinianki dalej grały swoje zwiększając przewagę. W 53. min. doszło do niebezpiecznej sytuacji. Z grymasem bólu na parkiet upadła Karolina Jureńczyk i musiała opuścić plac gry na noszach w asyście ratowników medycznych.

Ostatecznie Zagłębie wygrało z Koszalinem 27:16. W najbliższą środę, 16 października w hali RCS dojdzie do „świętej wojny”. Do Lubina zawita bowiem ekipa MKS FunFloor Lublin – odwieczny rywal Miedziowych.

KGHM MKS Zagłębie Lubin – Młyny Stoisław Koszalin 27:16 (13:9)

KGHM MKS Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima – Jakubowska 3, Promis 3, Pankowska 2, Cavo 1, Fernandes 5, Guirassy 1, Grzyb 1, Janas, Przywara, Górna 3, Drabik, Weber 3, Matieli 2, Jureńczyk 3.

Młyny Stoisław: Filończyk, Klarkowska – Mączka 5, Harić 1, Choromańska, Csavar, Koper, Szynkaruk, Rycharska 5, Żmijewska 3, Lasek 1, Nowicka, Furmanets 1, Lemiech, Aydin.