Weekend upłynął pod znakiem turniejów piłkarskich dla młodych zawodników. W Nowych Skalmierzycach w sobotę i niedzielę rozgrywano Tasomix Cup 2026. W pierwszym dniu zmagań w roczniku 2018 wygrali gospodarze, Pogoń Nowe Skalmierzyce, a na kolejnych dwóch miejscach uplasowały się oba zespoły Lamparta Kalisz. W roczniku 2015 dwie czołowe lokaty zajęły drużyny Iskry Sieroszewice, a trzeci był OKS 1926 Ostrów. To dziewiąty turniej, a pierwszy w nowej lokalizacji. O powodach zmiany opowiedział radiuCENTRUM Hubert Kotecki, jeden ze współorganizatorów.
„Coraz więcej drużyn zgłasza się do turnieju, stąd też zarówno firma Tasomix, jak i my jako organizatorzy KS Pogoń Nowe Skalmierzyce, postanowiliśmy przenieść turniej Tasomix Cup na Stadion Miejsko-Gminy w Nowych Skalmierzycach. Tu mamy więcej przestrzeni zarówno na strefę kreatywności, jak i rozgrywkami stricte piłkarskimi. Rodzice mogą wejść na trybuny i stamtąd oglądać rywalizację swoich pociech. Turniej odbywa się w formule festynu. Robimy wszystko, by wyciągnąć dzieci do aktywności sportowej sprzed komputerów” – powiedział radiuCENTRUM Hubert Kotecki.
na fot.: fragment niedzielnej rywalizacji na stadionie przy ulicy Kusocińskiego w Ostrowie
Z kolei w niedzielę na obiekcie przy ulicy Kusocińskiego rozegrano V Memoriał Lecha Topolana. Tutaj nie zapisywano wyników, a liczyła się dobra zabawa i uczczenie pamięci honorowego prezesa Centry.
na fot.: nagrody i medale dla młodych piłkarzy w Nowych Skalmierzycach
na fot.: ceremonia otwarcia V Memoriału Lecha Topolana
na fot.: fragment sobotniego turnieju Tasomix Cup 2026
Autor:




















