Pływacy KKS Kalisz z medalami Mistrzostw Polski

Dwa medale seniorskie i dwa w kategorii 19-23 lata zdobyli pływacy KKS Kalisz w pierwszym dniu Mistrzostw Polski w Kategorii Open i Młodzieżowców. To dorobek duetu Julia Maik, Piotr Ludwiczak Pierwszy dzień zawodów odbywających się na pływalni Aqua Lublin rozpoczął się znakomicie dla Piotra Ludwiczaka . Pływak KKS Kalisz w eliminacjach 50 m stylem dowolnym był najlepszy, a – co ważniejsze – czas 22,23 sek. oznaczał, iż wypełnił minimum na Mistrzostwa Europy 2024, które odbędą się w Belgradzie. Za nim finiszował utytułowany Konrad Czerniak (MKP Szczecin) także z czasem lepszym od wspomnianego minimum – 22,30 sek. Finał tej konkurencji rozgrzał publiczność i komentatorów. Obaj wspomniani zawodnicy popłynęli jeszcze szybciej niż w eliminacjach, a tym razem minimalnie szybszy był Czerniak, który uzyskał 22,20 sek., wyprzedzając o włos Piotra Ludwiczaka, który został wicemistrzem kraju z wynikiem 22,21 sek.

Bardzo udanie mistrzostwa rozpoczęła także Julia Maik . W eliminacjach wyścigu na 50 m stylem dowolnym podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego zajęła piątą lokatę z czasem 26,04