Przejazd rowerem przez most przy śluzie Nowa Wieś w Kędzierzynie-Koźlu często nie należy do najprzyjemniejszych. Ruch jest tam spory, a trasą tą często przejeżdżają samochody ciężarowe. Po wielu latach przygotowań sytuacja ulegnie znacznej poprawie. Wszystko za sprawą kładki pieszo-rowerowej, która zostanie dobudowana do mostu od strony śluzy. Obecnie, jak widać na zdjęciach, realizowane są przygotowania do tej najbardziej skomplikowanej części
inwestycji.Oprócz samej kładki powstanie także ścieżka rowerowa, której zarys jest już widoczny od skrzyżowania z ulicą Królowej Jadwigi. Najpierw prowadzono tam prace porządkowe, a w tej chwili powstał duży nasyp, po którym będzie biegł bezpieczny trakt. Ścieżka ma zostać zbudowana także po drugiej stronie mostu i prowadzić do ulicy
Nowowiejskiej.Zakończenie inwestycji zaplanowano na połowę września. Jej koszt wyniesie 7,1 mln zł, z czego aż 85 procent pokryją fundusze Unii Europejskiej.