Pod Warszawą stanęły pociągi. Powodem awaria i upał

2 godzin temu
Zdjęcie: Pociąg (autor: PKP Intercity)


Wysokie temperatury w ten weekend dają się we znaki pasażerom kolei. Na prawie trzy godziny (około godziny 11:15) trzy pociągi stanęły na trasie między Modlinem a Legionowem. Powodem jest awaria sieci trakcyjnej. Po godzinie 14:00 wznowiono tuch pociągów. Utrudnienia dotyczyły między innymi pociągów PKP Intercity i Kolei Mazowieckich.

Ewakuacja pasażerów pociągu PKP Intercity

Jak poinformował Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego Polskich Linii Kolejowych, konieczna była ewakuacja pasażerów z jednego ze składów. To pociąg PKP Intercity relacji Olsztyn Główny-Kraków Główny. – Pociąg, można powiedzieć, utknął w polu, między stacjami. Przewoźnik zdecydował o ewakuacji pasażerów autobusami do stacji Modlin. Mamy informacje, iż w pociągi znajdowało się ponad 300 podróżnych – dodaje Pietrzykowski.

Na miejscu wciąż pracują służby techniczne, które próbują przywrócić napięcie w sieci. – Awaria najprawdopodobniej wynika z bardzo wysokich temperatur, które w tej chwili mamy. Na miejsce, do naprawy sieci trakcyjnej, zadysponowano dwa pociągi sieciowe. Jeden ze stacji Siedlce, drugi ze stacji Warszawa Wschodnia – wyjaśnia Pietrzykowski.

Utrudnienia w kursowaniu pociągów

Ruch pociagów wznowiono po godzinie 14:00, jednak na razie tylko po jednym torze. Do czasu całkowitego usunięcia awarii podróżni muszą liczyć się z opóźnieniami i zmianami w kursowaniu pociągów. Ze szczegółami utrudnień można zapoznać się na Portalu pasażera PKP PLK.

Polskie koleje zalecają swoim pasażerom zabranie ze sobą wody i dbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu podczas podróży. Podczas oczekiwania na pociąg na peronie warto mieć nakrycie głowy i unikać długiego przebywania w pełnym słońcu.

Idź do oryginalnego materiału