Puchar Polski w pływaniu: Adela Piskorska pierwsza w klasyfikacji generalnej

2 godzin temu

Adela Piskorska z AZS-u UMCS-u Lublin wygrała klasyfikację generalną zawodów pływackiego PGE Grand Prix Pucharu Polski. Łącznie zgromadziła 2455 pkt i wyprzedziła o 20 pkt Wiktorię Guść z MKP Szczecin. Do klasyfikacji liczyły się punkty zdobyte za trzy najlepsze wyniki. W drugim dniu zawodów Piskorska powiększyła swój dorobek o 822 pkt za czas 2 min.06,96 sek. w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym. Na tym dystansie pływaczka lubelskiego klubu zajęła drugą lokatę o 2 setne za Laurą Bernat z AZS-u Uniwersytet Warszawski. W sobotę Piskorska triumfowała na 50 i 100 m grzbietem oraz na 200 i 400 m stylem zmiennym.

Wśród mężczyzn pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Kamil Sieradzki z AZS-u AWF-u Katowice.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Podczas ostatniego bloku zawodów rozgrywanych w Lublinie Kinga Paradowska z AZS-u WSG Bydgoszcz wygrała wyścig na 200 m stylem klasycznym z czasem 2:21.37, poprawiając o prawie dwie sekundy rekord Polski, który od 2005 roku należał do Katarzyny Dulian. Wypełniła też minimum na mistrzostwa świata na krótkim basenie w Budapeszcie.