Relacja z meczu Enea Basket Poznań – GKS Tychy

gkstychy.info 8 miesięcy temu

Gospodarze dobrze rozpoczęli pierwszą kwartę sobotniego spotkania. Celne rzuty oraz konsekwentna obrona sprawiły, iż udało im się wyjść na kilkupunktowe prowadzenie. Dla tyszan był to istotny mecz, gdyż nie wygrali w poznaniu od 6 lat, oraz każde punkty w tabeli są bardzo cenne. Po pierwszej części meczu, mimo walki, Enea Basket Poznań prowadziła 23:19.

W drugiej kwarcie przeszliśmy do natychmiastowego ataku i walki o powrót do wyniku. Dość gwałtownie udało nam się odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Mimo naporu drużyny gospodarzy, tyszanie do samego końca kwarty utrzymywali przewagę. Do szatni schodziliśmy przy wyniku 38:39.

Trzecia kwarta to ponownie lepsza gra gospodarzy. Mimo wszystko obie drużyny świetnie radziły sobie w ataku i pewnie punktowały. Niestety o 4 oczka lepsi okazali się gracze z Poznania i to oni prowadzili 62:58.

Od samego początku czwartej kwarty podopieczni Tomasza Jagiełki ruszyli do ataku, walczyli o każdą piłkę i nie pozwalali rywalom na łatwe rzuty. Mimo dobrego meczu w wykonaniu gospodarzy, to goście mogli cieszyć się ze zwycięstwa 81:89.