Remis w Legnicy. Chrobry przegrał w Gdyni

radiowroclaw.pl 6 dni temu
W 10. kolejce piłkarskiej pierwszej ligi Miedź Legnica zremisowała z Kotwicą Kołobrzeg 1:1, a Chrobry Głogów przegrał na wyjeździe z Arką Gdynia 0:2.

W Legnicy murawę piłkarzy obu drużyn wyprowadziły dzieci szkolące się na co dzień w klubie Rycerz Legnickie Pole. Już w 1 minucie Jonathan Luiz Moreira Rosa Junior z około sześciu metrów strzelił obok słupka. Natomiast w 10 minucie z urazem opuścił boisko Wiktor Bogacz, którego zastąpić musiał inny młodzieżowiec Iwo Kaczmarski. To pociągnęło za sobą zmiany w boiskowym ustawieniu także kolejnych graczy. W 28 minucie Kamil Antonik uderzał z okolic szesnastki, ale po rykoszecie skończyło się tylko kornerem. Trzy minuty później ten sam zawodnik z lewej strony szesnastki strzelił tuż nad poprzeczką. W 33 minucie spróbował Victor Moya Martinez „Chuca”, ale Marek Kozioł pewnie chwycił piłkę. Następnie z dystansu uderzył Krzysztof Drzazga, a bramkarz biało-niebieskich z trudem odbił futbolówkę. Za chwilę groźnie strzelał Benedik Mioc. Kotwica odgryzła się szybką kontrą. Kamil Antonik zatrzymał wślizgiem w polu karnym Marcela Bykowskiego, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Po analizie VAR decyzja o rzucie karnym została jednak anulowana. W 43 minucie Jonathan Luiz Moreira Rosa Junior znalazł się w sytuacji sam na sam z Jakubem Wrąblem, ale przestrzelił. Siedem minut po przerwie Benedik Mioc z ostrego kąta z pola karnego trafił w bramkarza. W 61 minucie strzelał Michał Cywiński, a za chwilę spróbował Kamil Kort, ale w obu przypadkach Jakub Wrąbel nie dał się zaskoczyć. Dwie minuty później Amar Drina strzelał zza pola karnego, ale po rykoszecie golkiper gości odbił piłkę na rzut rożny. W 69 minucie Nicolas Rajsel uderzył wyraźnie nad bramką....