Remis w Mielcu. Podzielili się punktami

2 godzin temu

Mateusz Wdowiak strzelił dwie brami w meczu 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy ze Stalą Mielec. Drużyny podzieliły się punktami po remisie 2:2.

Niedzielny mecz zaczął się bardzo spokojnie. Obie drużyny wiedziały, iż stawka jest wysoka i od wyniku będzie zależał układ w tabeli. Dopiero po kwadransie na boisku akcja nabrała tempa. Rywale Miedziowych przenieśli się bliżej pola karnego lubinian i co rusz próbowali wyjść na prowadzenie. W 32. minucie sędzia przyznał rzut karny gospodarzom po faulu Bartłomieja Kłudki. Do strzału podszedł Piotr Wlazło, który otworzył wynik spotkania. Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 1:0.

Na druga połowę Miedziowi wyszli po zmianach. Trener Marcin Włodarski zdecydował się postawić na Patryka Kusztala i Mateusza Grzybka, którzy zmienili Daniela Mikołajewskiego i Bartłomieja Kłudkę. Zagłębie rzuciło się do odrabiania strat i już w 51. minucie doprowadziło do wyrównania. Po tym jak bramkarz Stali wybił piłkę dopadł do niej Mateusz Wdowiak i zdecydowanie umieścił ją w siatce. Miedziowi niezbyt długo cieszyli się remisem, kilka minut później Marvin Senger podwyższył na 2:1 strzelając z dystansu i znów ekipa z Lubina musiała gonić wynik. Stal atakowała, a Zagłębie próbowało wyrównać po raz kolejny. Kwadrans przed końcem czasu gry Mateusz Grzybek uciekł obrońcom za plecy, a następnie w dogodnej sytuacji był faulowany przez Piotra Wlazło, w efekcie czego doświadczony gracz Biało-Niebieskich otrzymał czerwoną kartkę. W 83. minucie podopieczni Marcina Włodarskiego dopięli swego – Wdowiak celnym strzałem główką ustalił wynik na 2:2.

Stal Mielec 2-2 KGHM Zagłębie Lubin

Bramki: Piotr Wlazło 33 (k), Marvin Senger 57 – Mateusz Wdowiak 51, 84

Stal: 39. Jakub Mądrzyk – 27. Alvis Jaunzems (90, 40. Pétros Bangaliánis), 18. Piotr Wlazło, 21. Mateusz Matras, 15. Marvin Senger, 23. Krystian Getinger – 10. Maciej Domański, 6. Matthew Guillaumier, 19. Dawid Tkacz (74, 20. Karol Knap), 44. Serhij Krykun (75, 9. Ravve Assayag) – 25. Łukasz Wolsztyński (79, 3. Bert Esselink).

KGHM Zagłębie: 30. Dominik Hładun – 31. Igor Orlikowski (82, 15. Hubert Adamczyk), 25. Michał Nalepa, 5. Aleks Ławniczak – 27. Bartłomiej Kłudka (46, 13. Mateusz Grzybek), 8. Damian Dąbrowski, 18. Adam Radwański (71, 6. Tomasz Makowski), 7. Marek Mróz, 17. Mateusz Wdowiak – 9. Václav Sejk (63, 44. Marcel Reguła), 80. Daniel Mikołajewski (46, 23. Patryk Kusztal).

żółte kartki: Tkacz – Kłudka.
czerwona kartka: Piotr Wlazło (75. minuta, Stal, za faul taktyczny).
sędziował: Damian Kos.