Rok 2025 w poznańskich instytucjach kultury

1 dzień temu

Centrum Kultury Zamek

W Centrum Kultury Zamek czeka nas nostalgiczna podróż do lat 90. dzięki wystawie Najntisy forever! Popkultura w Polsce lat 90., która przybliży atmosferę tej dekady poprzez kulturę popularną, technologię i codzienne praktyki. Drugą wystawą będzie Drwal. Historie o męskości, eksplorująca współczesne rozumienie męskości w kontekście historii Zamku. Instytucja rozwija także dostępność wydarzeń kulturalnych poprzez projekty teatralne Europe Beyond Access i program Kino bez barier.


Centrum Sztuki Dziecka

Rok w Centrum Sztuki Dziecka rozpocznie się teatralnymi wydarzeniami dla dzieci i młodzieży na Scenie Wspólnej. Wiosną odbędzie się jubileuszowa 25. edycja Biennale Sztuki dla Dziecka, a jesienią 43. edycja Festiwalu Ale Kino!, prezentująca filmy z całego świata.


Dom Kultury „Stokrotka”

Dom Kultury „Stokrotka” zaprasza na cykliczne wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty, warsztaty i spotkania dla seniorów. W planach są także koncerty noworoczne, występy Zenona Laskowika oraz letnie i zimowe atrakcje dla dzieci.


Estrada Poznańska

Estrada Poznańska zapowiada powrót popularnych projektów, takich jak Dzieciaki na Piętrze, festiwale Animator i British Film Festival, a także letnie inicjatywy Kulturalny Stary Rynek i Lato z Estradą.


Biblioteka Raczyńskich

W Bibliotece Raczyńskich kluczowym wydarzeniem będzie majowa wystawa Woluminy z bibliotek królewskich, prezentująca książki należące do polskich monarchów oraz replikę korony Bolesława Chrobrego, wpisującą się w obchody 1000-lecia koronacji.


Galeria Miejska Arsenał

Galeria Miejska Arsenał przygotowała m.in. wystawę Strefy LGBT+: Sztuka queerowa w czasach „dobrej zmiany”, prezentującą polską sztukę queerową z ostatnich lat, oraz Ruiny i obietnice Izy Tarasewicz, badającą ekologię pracy i zmiany społeczne.


Muzeum Narodowe w Poznaniu

Muzeum Narodowe zaprasza na retrospektywę malarstwa Józefa Chełmońskiego, jubileusz 50-lecia Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie oraz otwarcie Muzeum Kultur Świata, z wystawami EXotica? i Kreacje. Stroje ludowe rysowane na miarę.


Poznańskie Centrum Dziedzictwa

Centrum Dziedzictwa zorganizuje wydarzenia upamiętniające 1000-lecie koronacji Bolesława Chrobrego, koncentrując się na niematerialnym dziedzictwie Poznania, tradycjach i zwyczajach przekazywanych przez pokolenia.


Wielkopolskie Muzeum Niepodległości

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości kontynuuje budowę Muzeum Powstania Wielkopolskiego, które ma zostać ukończone w 2025 roku. Odwach zaprezentuje wystawy o Cyrylu Ratajskim oraz Poznańskim Czerwcu ’56.


Filharmonia Poznańska

Filharmonia Poznańska zaprasza na różnorodne koncerty – od arcydzieł muzyki klasycznej po symfoniczne aranżacje jazzu i muzyki filmowej.


Teatr Muzyczny

Teatr Muzyczny przygotował m.in. premierę musicalu Avenue Q oraz powroty ulubionych spektakli, takich jak Piękna i Bestia. Jesienią pojawi się nowa produkcja w reżyserii Wojciecha Kościelniaka.


Teatr Wielki

W Teatrze Wielkim czekają na nas wznowienia klasyków, takich jak Aida i Cyrulik sewilski, oraz premiera opery Turandot Pucciniego.


Teatr Nowy i Teatr Polski

Teatr Nowy zapowiada sześć premier, w tym adaptację Alicji w krainie czarów. Teatr Polski świętuje 150-lecie istnienia serią wydarzeń jubileuszowych oraz premierami, m.in. spektaklem o Fryderyku Chopinie.


Rok 2025 zapowiada się jako czas pełen inspirujących wydarzeń, które zachęcą mieszkańców Poznania do odkrywania bogactwa kultury w każdej jej odsłonie.

Idź do oryginalnego materiału