Więcej sal operacyjnych i stanowisk do chemioterapii dziennej. Dzięki inwestycji poprawić ma się komfort pacjentów i standard szybkiej diagnostyki. Pierwsze bloki mają zostać oddane już pod koniec września.
Postępy prac przy rozbudowie Wielkopolskiego Centrum Onkologii widoczne są już gołym okiem. Jak przekazała nam Justyna Kobylarz z firmy Skanska, budowa jest na etapie robót wykończeniowych i zagospodarowania terenu wokół budynku. Prace mają zostać zakończone jeszcze w tym roku. Centralny Blok Operacyjny i Budynek Ambulatoryjny mają za to zostać oddane do użytku na koniec września.
CO NOWEGO?
W budynku będą udzielane świadczenia onkologiczne w trybie ambulatoryjnym, niewymagające hospitalizacji. Na pięciu piętrach zostaną umieszczone zespoły poradni narządowych oraz poradnie konsultacyjne dla pozostałych nowotworów. Do nowego budynku zostanie także przeniesiona część Oddziału Onkologii Klinicznej, a liczba stanowisk do chemioterapii dziennej zwiększy się tym samym do 40.
Na oddziale będą udzielane świadczenia w trybie dziennym w zakresie chemioterapii i immunoterapii nowotworów w różnych lokalizacjach narządowych. Poprawi to znacząco jakość leczenia i komfort pacjentów, a także zwiększy bezpieczeństwo epidemiologiczne dzięki oddzieleniu pacjentów hospitalizowanych od leczonych w trybie dziennym. – przekazała nam Justyna Kobylarz.
WIĘKSZY KOMFORT
Na jednym z pięter powstaną trzy sale operacyjne, dzięki czemu łącznie będzie ich 9. Piętro połączone jest z istniejącym Centralnym Blokiem Operacyjnym. W budynku ambulatoryjnym znajdą się również pomieszczenia pod rozbudowę apteki szpitalnej, sal do konsyliów i pomieszczeń do diagnostyki laboratoryjnej.
Przyjęte założenia i realizacja inwestycji wpłyną znacząco na poprawę standardów szybkiej diagnostyki osób z podejrzeniem choroby nowotworowej i umożliwią przyjęcie do diagnostyki większej liczby chorych. Pozwolą również na znaczące rozszerzenie zakresu leczenia – chemioterapii i immunoterapii – oraz umożliwią zwiększenie liczby pacjentów operowanych z powodu choroby nowotworowej. Znacząco poprawią także komfort pacjentów w czasie oczekiwania i udzielania świadczeń oraz zwiększą bezpieczeństwo epidemiologiczne. – dodaje Justyna Kobylarz.