Ruszają zapisy na nowe mieszkania komunalne. Jeden warunek

3 tygodni temu

Zgłoszenia przyjmowane są od obecnych najemców zainteresowanych zamianą swojego mieszkania komunalnego na mieszkania w powstających budynkach przy ulicy Nadolnik. Zgłoszenia można składać do 31 stycznia 2025 roku.

W nowych 3 budynkach przy ulicy Nadolnik będzie 130 mieszkań oraz 1 lokal użytkowy. Wszystkie lokale będą miały możliwość dostosowania do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

– Mieszkańców z pewnością ucieszy fakt, iż każdy z budynków jest wyposażony w windę. Będzie to miało szczególne znaczenie dla seniorów oraz rodzin z małymi dziećmi. W inwestycji przy ul. Nadolnik miejsca parkingowe będą znajdować się w dużej części w podziemnej hali garażowej – informuje Łukasz Kubiak z Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.

W sąsiedztwie budynków zbudowany będzie także plac zabaw, chodniki, drogi wewnętrzne czy oświetlenie nieruchomości.

fot. źródło: ZKZL/ wizualizacja

– Prace postępują zgodnie z harmonogramem a oddanie inwestycji mieszkańcom planowane jest na III kwartał 2025 roku – dodaje Kubiak.

Od poniedziałku 2 grudnia można składać wnioski o przydział mieszkania. Oferta przeznaczona jest wyłącznie dla obecnych mieszkańców „komunalek”. Pierwszeństwo do zamieszkania w tych blokach przysługuje obecnym najemcom, którzy nie mają zaległości czynszowych.

Zgłoszenia można składać poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej spółki w zakładce: www.zkzl.poznan.pl/nadolnik. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu mogą zgłosić swoje zainteresowanie poprzez dostarczenie pisma ze wskazaniem adresu zajmowanego lokalu i swoim numerem telefonu do Biura Obsługi Klienta ZKZL przy ul. Matejki 57 lub do jednego z terenowych Punktów Obsługi Klienta. Pracownicy ZKZL będą sukcesywnie kontaktować się telefonicznie z osobami, które zgłosiły lub zgłoszą swoje zainteresowanie mieszkaniem przy ul. Nadolnik.

fot. źródło: ZKZL

Zapisy na mieszkania potrwają do 31 stycznia 2025 roku.

czytaj także: Z Wielkopolski do Afryki. Będą przywracać wzrok

Error happened.
Idź do oryginalnego materiału