Fala upałów przechodzi przez region, a synoptycy prognozują, iż w najbliższych dniach w Polsce może paść rekord temperatury. Taka pogoda oznacza też dodatkowe obowiązki dla pracodawców.
– Samo zapewnienie wody nie rozwiązuje problemu – mówi Gość Radia Lublin Wojciech Dziedzic z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie. – To również jest kwestia bezpieczeństwa. Przy takich temperaturach percepcja, sposób wykonywania prac jest bardzo uciążliwy. To również niesie za sobą ryzyko wypadków, bo to wszystko przecież wpływa na cały układ psychofizyczny, żeby w miarę funkcjonować. Pierwsza rzecz to jest sposób organizacji pracy. Firmy mogą kierować pracownikami zupełnie w innych godzinach. Może skrócić czas pracy i może przesunąć ten czas pracy. istotną rzeczą jest, iż tak naprawdę przy takich temperaturach przecież ta wydajność bardzo spada tych pracowników.
Cała rozmowa w materiale wideo:
Jak dodaje Dziedzic, „wszystko to, co możemy przesunąć, inaczej zaplanować, powinniśmy przesunąć”.
W całym regionie obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami. Temperatura ma dziś sięgnąć 33ech stopni. Alert obowiązuje do jutra do 10:00, jednak ostrzeżenie będzie kontynuowane z wyższym stopniem. Temperatura maksymalna przekraczająca 30 stopni utrzyma się co najmniej do poniedziałku.
EwKa / opr. AKos
Fot. RL

1 dzień temu
![Urokliwa Przystań pełna atrakcji. Goście nie kryli zachwytu [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/img_5342.jpg)



![Upalny weekend w Ostrołęce. Mieszkańcy szukają ochłody nad Narwią [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/728473677_1521455819482424_5832364669459214435_n.jpg)







