Śniatycze pożegnały Angelikę Piróg. 19-latka przegrała walkę z rakiem

1 godzina temu
Msza święta pogrzebowa została odprawiona 20 czerwca w kaplicy w Śniatyczach (gm. Komarów-Osada). W uroczystościach uczestniczyli najbliżsi zmarłej, mieszkańcy gminy Komarów-Osada, parafianie z Duba, przyjaciele oraz znajomi Angeliki. Liturgii przewodniczył proboszcz parafii w Dubie, ks. Witold Mikulski, który podczas homilii podzielił się osobistymi wspomnieniami związanymi z młodą dziewczyną. – Ponad dziewięć długich miesięcy trwała Droga Krzyżowa, którą kroczyła Angelika. To był jej wyjątkowy czas. W bólach rodziła się do nowego życia – mówił kapłan.Jak podkreślał proboszcz, regularnie odwiedzał Angelikę podczas leczenia i pobytu w hospicjum. Mimo ogromnego cierpienia dziewczyna nigdy nie skarżyła się na swój los.PRZECZYTAJ TEŻ: Wypadek w Łabuńkach Pierwszych. Ford zderzył się z motorowerem, 58-latek w szpitaluAngelika Piróg dowiedziała się o chorobie w sierpniu ub. roku. Lekarze zdiagnozowali u niej nowotwór wątroby. Mimo początkowo bardzo niekorzystnych rokowań, podjęła leczenie i do końca walczyła o życie. Jej historia poruszyła tysiące osób, które wspierały ją modlitwą i dobrym słowem. W czasie choroby Angelika pisała wiersze i rozważania Drogi Krzyżowej. Jej teksty, jak podkreślał proboszcz, były świadectwem niezwykłej dojrzałości i głębokiej wiary.W lutym pojawiły się także pozytywne informacje dotyczące stanu zdrowia 19-latki. Wyniki badań wskazywały na zmniejszanie się guzów, co dawało nadzieję na dalsze skuteczne leczenie. Niestety, choroby nie udało się pokonać. Angelika Piróg zmarła 17 czerwca.
Idź do oryginalnego materiału