Sparing: Górnik Zabrze – Odra Opole 2:1. Wygrana na początek

roosevelta81.pl 2 dni temu

W pierwszym przedsezonowym sparingu piłkarze Górnika Zabrze pokonali opolską Odrę 2:1. Bramki dla „Trójkolorowych” zdobywali Lawrence Ennali oraz Paweł Olkowski.

W zabrzańskich szeregach od początku spotkaniamogliśmy zobaczyć m.in Patrika Hellebranda, który pokazał się z bardzo dobrej strony. W kadrze na ten mecz zabrakło Aleksandra Buksy i Luki Zahovića, którzy trenowali obok indywidualnie. Sztab trenerski Górnika zdecydował się jednak w końcówce wpuścić na boisku Słoweńca.

Sam mecz rozpoczął się od szybkiego prowadzenia Odry. Defensywa Górnika dała się zaskoczyć już w pierwszej minucie, kiedy to po rzucie rożnym gola zdobył zawodnik testowany w drużynie z Opola. Cała pierwsza połowa toczyła się jednak pod dyktando zabrzan. Gospodarze stworzyli sobie kilka okazji.

W 13 min. próbkę swoich możliwości pokazał Hellebrand, który dynamiczne wbiegł w pole karne i oddał mocny strzał w okienko, na posterunku był jednak Haluch. Kilka chwil później szczęścia próbował Soichiro Kozuki, ale znów górą golkiper Odry. Jedną z ładniejszych akcji zabrzanie przeprowadzili w 27 min. i znów w roli głównej wystąpił Hellebrand. Czeski zawodnik z lewej strony wyłożył piłkę Piotrowi Krawczykowi. Napastnik Górnika nie wykorzystał dobrej okazji. Golkipera przyjezdnych próbował również zaskoczyć Damian Rasak, ale jego strzał zza szesnastki poszybował obok spojenia słupka z poprzeczką. Wreszcie sprawy w swoje ręce wziął aktywny w tym spotkaniu Lawrence Ennali. „Lolo” nietypowo jak na siebie, bo prawą nogą posłał precyzyjne uderzenie doprowadzając do wyrównania. Kilkadziesiąt sekund później Górnik objął prowadzeni, po strzale w długi róg Pawła Olkowskiego.

W przerwie Jan Urban dokonał kilku kolejnych zmian m.in. w defensywie, gdzie pojawili się Filip Majchrowicz oraz hiszpańscy obrońcy Sanchez i Josema. W tej części gra nie była już tak płynna, oczywiście zabrzanie wciąż mieli kontrole nad meczem, aczkolwiek nie kreowali sytuacji podbramkowych. W 62 min. Krawczyk wyłuskał obrońcom Odry futbolówkę, jednak posłał ją nie tylko nad wysuniętym bramkarzem, ale i poprzeczką. W 68 min prostopadłym podaniem popisał się Rasak i Krawczyk trafił do siatki, gol nie został uznany z powodu ofsajdu. W następnej sytuacji w pojedynku Krawczyka z Burtą górą golkiper gości.

Spotkanie zakończył się zatem zwycięstwem Górnika. Pomimo, iż był to pierwszy mecz na dodatek toczył się w dużym upale, to sama gra szczególnie w pierwszej części mogła się podobać. Z nowo pozyskanych piłkarzy najbardziej wyróżnił się Patrik Hellebrand. Czeski zawodnik potwierdził swoje walory. Dobrze panował nad piłką, operował nią z wielkim luzem i pokazał też niezłą dynamikę.

W niedzielę zabrzanie udadzą się na austriackie zgrupowanie.

Górnik Zabrze – Odra Opole 2:1 (2:1)

0:1 – zaw. test. 1′
1:1 – Ennali, 41′
2:1 – Olkowski, 44′

Górnik Zabrze: Szromnik (46′ Majchrowicz) – Olkowski (46′ Sanchez), Szcześniak (61′ Janicki), Janicki (34′ Josema), Lukoszek (34′ Wojtuszek), Kozuki (61′ Krawczyk), Rasak (34′ Nascimento), Hellebrand (61′ Rasak), Ennali (61′ Lukoszek), Podolski [c] (46′ Tobolik, 78′ Zahović), Krawczyk (34′ Zielonka)
Rezerwowi: Majchrowicz – Sanchez, Josema, Wojtuszek, Tobolik, Nascimento, Zielonka
Trener: Jan Urban

Odra Opole (skład wyjściowy): Haluch – Pikk, Piroch, Niziołek, Kamiński [c], Bartosz, Banaszewski, Łyszczarz, Buniak, testowany, testowany
II połowa: Burta – Bartosz, Żemło, Mróz, Szrek, Dębski, Purzycki, Osipiak, Testowany, Nowak, testowany
Trener: Radosław Sobolewski

Sędzia: Marcin Bierawaski (Katowice)