Stalowa Wola: Pierwsza wygrana Stali Stalowa Wola w I Lidze! – Stalówka pokonała Chorzów 2:0

leliwa.pl 6 dni temu

Stal Stalowa Wola pokonała Ruch Chorzów 2:0. To pierwsza wygrana zielono-czarnych w I Lidze. Stal Stalowa Wola z 5 punktami przez cały czas zamyka tabelę, ale są to bardzo ważne i upragnione zarówno przez piłkarzy Jak i kibiców 'Stalówki” trzy punkty.

Mecz w Wykonaniu piłkarzy Stali Stalowa Wola mógł się podobać, czego efektem są dwa strzelone gole. Do tego dzięki dobrej obronie i przede wszystkim golkiperowi zielono-czarnych Adamowi Wilkowi mecz zakończony zerem z tyłu. Worek z golami otworzył Łukasz Furtak, który w doliczonym czasie gry pierwszej połowy pokonał bramkarza niebieskich.

Kolejna bramka dla Stali padła w drugiej połowie meczu. Strzelcem gola w 55 minucie był Damian Urban ustanawiając wynik meczu na 2:0. Wynik meczu już do końca nie uległ zmianie, choć Ruch Chorzów od 65 minuty grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Jakuba Mysiora. Z gry swoich podopiecznych zadowolony był szkoleniowiec Stali Ireneusz Pietrzykowski, który przyznał, iż ostatni tydzień był trudny nie tylko dla drużyny ale i dla niego

Trener chorzowskiego Ruchu Dawid Szulczek gratulował Stali wygranej przyznając, iż przyczyniła się do tego jakość gry jego zespołu

Kolejny sprawdzian dla zielono -czarnych już w najbliższą sobotę 5 października. Stal Stalowa Wola zagra na własnej murawie ze Stalą Rzeszów. Początek meczu godzina 14.30.(fot. Stal Stalowa Wola)