

Nagroda jest przyznawana po spełnieniu minimum 75 % wymagań związanych z akredytacją przy Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie. Wynik placówki w KUP to ponad 85 %. Swoją opinię do wspólnie przyznawanego certyfikatu dokłada też Rzecznik Praw Pacjenta, rozpatrujący ewentualne skargi wpływające na daną placówkę. W całym procesie chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo pacjenta.
– Wymagamy jakości przede wszystkim od siebie – tak, żeby efekt był jak najlepszy dla pacjentów – mówi Bartłomiej Orpel, prezes Stobrawskiego Centrum Medycznego w Kup.
– Widząc naklejkę czy sam certyfikat pacjenci, którzy tu trafiają, mogą być pewni, iż ta placówka jest dla nich bezpieczna – przekonuje Agnieszka Pietraszewska-Macheta, dyrektor Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie.
– Jestem niezmiernie dumna z personelu szpitalnego, bo to on w całości doprowadził do uzyskania certyfikatu, pierwszego dla placówki nadzorowanej przez samorząd województwa – podkreśla Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek regionu.
– Powołaliśmy specjalne zespoły, które pracowały nie tylko nad tym, jak skuteczniej leczyć, ale także jak lepiej opiekować się pacjentem – podsumowuje Bożena Ulińska, pielęgniarka oddziału wewnętrznego, która przez 14 lat zajmowała się działaniem ma rzecz podnoszeniem jakości pracy szpitala.
Chodzi o to, aby w żadnej chwili życia nie zostawiać pacjenta samemu sobie. Do tej pory takich akredytacji przyznano w skali kraju nieco ponad 20. Na Opolszczyźnie ma ją już Szpital MSWiA w Głuchołazach.
Bartłomiej Orpel, Agnieszka Pietraszewska-Macheta, Zuzanna Donath-Kasiura:







Autor: Sebastian Pec
fot. z bazy: 0626_CertyfikatKUP